KALINA Z NOWEJ WSI

4 marca 2021
Kalina z Nowej Wsi

Zespół Śpiewaczy „Kalina” został założony w 1987 roku przy Kole Gospodyń Wiejskich w Nowej Wsi koło Rozdrażewa. Zespołem od powstania kieruje Halina Wałęsa razem z instruktorką śpiewu Barbarą Krzekotowską, „Kalina” z Nowej Wsi w swoim repertuarze posiada bogaty zbiór pieśni ludowych z Ziemi Krotoszyńskiej oraz scenki folklorystyczne o tematyce związanej z życiem na dawnej wsi wielkopolskiej. W 2008 roku zespół wydał dwupłytowy album zawierający piosenki ludowe powiatu krotoszyńskiego oraz kolędy.

Kalina z Nowej Wsi 2021

Kalina z Nowej Wsi

„Kalina” jest laureatem wielu nagród, w tym pierwszej nagrody na Wojewódzkim Przeglądzie Folklorystycznym w Gnieźnie w 2007 roku i trzeciej w Dziekanowicach w 2017 r. Dwukrotnie występowała na Ogólnopolskim Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu nad Wisłą. W 2020 roku reprezentował gminę Rozdrażew w Zakopanem.

 

 

Więcej o zespole KALINA


2022

Mistrzyni Halina Wałęsa i uczennica Wiktoria Rataj z Nowej Wsi k. Rozdrażewa zaśpiewały na Biesiadzie Folkloru Ziemi Kaliskiej 2022 w Brzezinach w konkursie Duży-Mały, gdzie zdobyły I miejsce. Zaprezentowały Biała sukienka, złoty pas… i Mamo moja, mamulinko.

 

2020

Halina Wałęsa solistka z Nowej Wsi