Fonogram Źródeł dla CKiS

13 maja 2016
Fonogram Źródeł 2015 dla płyty Melodie stamtąd

Fonogram Źródeł 2015 dla płyty Melodie stamtąd

Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu zostało uhonorowane tytułem „Fonogram Źródeł 2015” jako wydawca albumu z archiwalną muzyką tradycyjną Ziemi Kaliskiej pt. „Melodie stamtąd”. Podsumowanie konkursu odbyło się w czwartkowy wieczór, 12 maja, w Warszawie podczas koncertu inaugurującego Festiwal Folkowy Polskiego Radia „Nowa Tradycja” w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego.

Fonogram Źródeł 2015

Fonogram Źródeł 2015

Płyta powstała w 2015 roku z nagrań archiwalnych etnomuzykologa Jarosława Lisakowskiego znajdujących się w Instytucie Sztuki PAN w Warszawie, który wspólnie z CKiS w Kaliszu wydał album dzięki dotacji MKiDN. Autorem wydawnictwa jest Jacek Jackowski z IS PAN, który za wydanie dwóch płyt „Melodie stamtąd” oraz „Rozpoczął tedy fonograf zbieranie melodii podhalańskich…” został uhonorowany przez jury Fonogramu Źródeł 2015 nagrodą specjalną. W gronie oceniających zasiedli m.in. wybitny etnomuzykolog prof. Piotr Dahlig oraz dziennikarze Programu 2 PR. Najlepsze płyty z muzyką źródeł wybrano spośród kilkudziesięciu wydanych w ubiegłym roku.

1aDyplom dla Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu odebrały: Anna Gałczyńska-Witczak, folklorystka CKiS, inicjatorka powstania płyty oraz Agata Skubiszewska zastępca kierownika Działu Artystycznego.

Więcej o płycie na naszych stronach:

Na stronie folklor.kalisz.pl

Na stronie ckis.kalisz.pl

Relacja na stronie Polskiego Radia

www.polskieradio.pl