IMPRO BANG – spektakl Teatru Komedii w Łodzi – fotoreportaż

1 marca 2022
W sobotę na deskach sceny Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu wystąpili aktorzy Teatru Komedii Impro w Łodzi.
Zespół Teatru, reagując na dramatyczne doniesienia z Ukrainy, zdecydował, że wszystkie wpływy z dwóch spektakli, które odbyły się w Kaliszu i Łodzi, przeznaczy na pomoc dla mieszkańców zaatakowanej przez Rosję Ukrainy.
Aktorzy wstrząśnięci sytuacją za naszą wschodnią granicą zastanawiali się, czy nie powinni odwołać odbywających się w weekend humorystycznych spektakli. Zdecydowali jednak, że wyjdą na scenę, aby pomóc potrzebującym.
„Chyba większość z nas przeżywa to, co się dzieje. Jesteśmy aktorami, zajmujemy się komedią, to jest nasza pasja i to potrafimy robić. Patrząc na doniesienia medialne, nie jest nam do śmiechu; zastanawialiśmy się, jak moglibyśmy realnie pomóc. Dlatego zdecydowaliśmy się przekazać wszystkie pieniądze zarobione na sobotnim spektaklu w Kaliszu i niedzielnym w Łodzi dla potrzebujących Ukraińców. To być może mała pomoc, ale taka, którą tu i teraz możemy, jako zespół, dać” – wyjaśnia Jacek Stefanik, dyrektor artystyczny Teatru Impro w Łodzi. „Uważamy, że daje to nam emocjonalną legitymację, żeby wyjść na scenę. I że to nie będzie tylko śmiech w tym tragicznym momencie, ale także realna pomoc.”
Teatr Komedii Impro w Łodzi zebrane środki ze spektaklu przekaże na ręce konsula honorowego Ukrainy w Łodzi pana Bogdana Wysockiego.