Kup bilet teraz

Galeria Sztuki im. Jana Tarasina w Kaliszu oraz Kino Centrum w Kaliszu zapraszają na pokaz filmu „Twój Vincent” oraz spotkanie z Martą Czarnecką – autorką animacji.

Pokaz filmu oraz spotkanie z Martą Czarnecką odbędzie się w czwartek, 16 listopada o godz. 13:30 w kinie Centrum Kalisz przy ul. Łaziennej 6 w ramach projektu LABORATORIUM SZTUKI. Spotkanie poprowadzi Natalia Czarcińska.

Marta Czarnecka pracowała przy produkcji filmu „Twój Vincent” jako jedna ze 125 malarzy tworzących międzynarodowy zespół. Dzięki kilkunastomiesięcznej pracy całej ekipy, świat znany z obrazów van Gogha ożył na ekranie. Każda z 65 000 klatek filmu została ręcznie namalowana farbą olejną. Część z nich w stylu charakterystycznym dla Vincenta van Gogha, część to obrazy czarno-białe. Aby uzyskać 1 sekundę filmu potrzeba 12 takich obrazów.

Jeśli jesteście ciekawi, jak było to możliwe i jak wyglądała praca nad filmem serdecznie zapraszamy na prezentację przed seansem. Marta Czarnecka podzieli się z Państwem swoimi doświadczeniami, pokaże zdjęcia i video – dzięki czemu będzie można jeszcze bardziej docenić walory wizualne filmu.

Marta Czarnecka – ukończyła studia na Wydziale Pedagogiczno-Artystycznym w Kaliszu UAM (Pracownia Malarstwa prof. Marka Zaborowskiego) oraz na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Prezentowała prace na wystawach indywidualnych i zbiorowych w Polsce, Niemczech i na Białorusi.

Film „Twój Vincent” to polsko-brytyjska produkcja wyreżyserowana przez Dorotę Kobielę i Hugh Welchmana.

Vincent van Gogh – dziś uznawany za jednego z największych malarzy na świecie. O jego tragicznej śmierci wiadomo od dawna, jednak nadal nie jest jasne, jak i dlaczego doszło do śmiertelnego postrzału. „Twój Vincent” opowiada właśnie tę historię, odkrywa okoliczności tajemniczej śmierci artysty. Czy na pewno popełnił samobójstwo? Co się wydarzyło przez 6 tygodni od ostatniego listu van Gogha, w którym pisał, że czuje się dobrze i jest zupełnie spokojny? „Twój Vincent” to pierwsza pełnometrażowa animacja malarska, która zachwyca widzów na całym świecie.

Bilet w cenie 10 zł. (Grupy zorganizowane prosimy o rezerwację biletów w kasie CKiS – tel. kasa 62 765 25 52).

Zdjęcia dzięki uprzejmości artystki.

Kup bilet online

Kup bilet online