Gatunek: Dokument

Adamant Klub Filmowy

Nagrodzony Złotym Niedźwiedziem na ostatnim festiwalu w Berlinie film Nicolasa Philiberta to dokumentalna lekcja empatii, pasji i pokonywania własnych ograniczeń. Z jednej strony to niespieszna obserwacja niewielkiej społeczności pacjentów oraz opiekunów ośrodka Adamant, z drugiej przejmujący obraz pogarszającej się kondycji psychiatrii we Francji. Zacumowany od lipca 2010 roku na prawym brzegu Sekwany paryski Adamant to… Read more »

Całe to piękno i krew Klub Filmowy

Fotografka, buntowniczka, aktywistka – Nan Goldin jest żywą legendą, znaną ze stawania zawsze po stronie słabszych. Stworzenia jej filmowego portretu podjęła się wybitna reżyserka Laura Poitras (nagrodzona Oscarem® za film „Citizenfour”). Tak powstało „Cało to piękno i krew” – trzymająca w napięciu jak rasowy thriller i zachwycająca wizualnie opowieść o sztuce, która ma odwagę zmieniać… Read more »

Nasz kamyk jest królestwem

Pokaz bretońskiego filmu dokumentalnego krótkometrażowego dla dzieci pt. „Nasz kamyk jest królestwem” (Notre caillou est un royaume, reż. Laurie-Anne Courson, Corentin Pichon Film przedstawia codzienność dwójki 12-latków, jedynych uczniów gimnazjum na maleńkiej (1,5 km² powierzchni) wyspie Sein, położonej u zachodnich wybrzeży Bretanii, do których nauczyciele przypływają statkiem z kontynentu. 26 – minutowy film ukazuję specyfikę wyspiarskiego… Read more »

Plakatobranie 5

UWAGA KINOMANIACY Macie „łyse ściany”, potrzebujecie udekorować salon, pokój, korytarz, cokolwiek Jeżeli spełniacie te warunki, to zapraszamy na kolejne PLAKATOBRANIE Mamy też wspaniałe wieści, dostaliśmy świeżą dostawę plakatów od dystrybutorówtakże wystawimy jeszcze „ciepłe” okazy Wystarczy przyjść, obejrzeć i całkowicie za darmo wziąć plakat który się Wam spodoba 🙂 Uwaga ilość plakatów ograniczona Kto pierwszy ten lepszy 15… Read more »

Śniła mi się Połonina

W sobotę 30.07. o godz. 17:20, zapraszamy na specjalny pokaz filmu „Śniła mi się Połonina”, po filmie spotkanie z twórcami, reżyserem Robertem Żurakowskim i scenarzystką Małgorzatą Mielcarek. Film opowiada historię twórcy bieszczadzkiego schroniska „Chatka Puchatka”. Ludwik Pińczuk przez pół wieku nadludzkim wysiłkiem budował swoją legendę i kult schroniska na  Połoninie Wetlińskiej. Nie tylko przetrwał w… Read more »

Ennio

Ponad 500 filmów wybrzmiałoby inaczej, gdyby nie on. Ennio Morricone to nie tylko jeden z najbardziej płodnych kompozytorów muzyki filmowej w historii, ale również uwielbiana przez międzynarodową publiczność legenda kina, której twórczość została dwukrotnie nagrodzona Oscarem®. „Ennio” jest żywiołowym portretem geniusza, nakreślonym przez wiernego przyjaciela i znakomitego reżysera. Giuseppe Tornatore zaprasza nas w wyjątkowo osobistą… Read more »

Żywy

Jeśli słuchasz, to Go usłyszysz, a jeśli patrzysz, to Go zobaczysz. On jest i… jest ŻYWY! „Żywy” to prawdziwe historie osób, które stanęły twarzą w twarz z Kimś, kogo wielu nie chce lub nie potrafi zobaczyć. Niewierzący student medycyny, dziewczyna, której chłopak zginął w wypadku czy młody gangster przeżywają najbardziej zaskakujące i niespodziewane spotkanie. „Żywy”… Read more »

Pomimo

14 maja o godz. 18:00 zapraszamy na specjalny pokaz filmu „Pomimo”, po seansie spotkanie z twórcami filmu, Jackiem Sawickim i Mateuszem Pasternakiem. Dzięki inicjatywie Klasyczna Calisia – Kaliskie Spotkania Klasyków, pokazowi filmu „Pomimo” będzie towarzyszyć spotkanie starych samochodów! Dokładnie 65 lat temu wyruszyła wyprawa „Expressem dookoła świata”. Jej dwaj uczestnicy, dziennikarze Ryszard Sługocki i Zygmunt… Read more »

Film balkonowy Klub Filmowy

Ulubiony film widzów 18. edycji festiwalu Millennium Docs Against Gravity w końcu w kinach! Uznany dokumentalista Paweł Łoziński zebrał mozaikę ludzkich historii, rozmawiając z przechodniami z własnego balkonu kamienicy na warszawskiej Saskiej Kępie. „Film balkonowy” zaskakuje i wciąga, jest na przemian wesoły i refleksyjny. Łoziński jest swoich rozmówców ciekawy, a oni odwdzięczają mu się najintymniejszymi historiami. Jego bohaterowie niosą w sobie… Read more »

Duch śniegów

Wielkie piękno na dużym ekranie i najbardziej relaksujący film, jaki zobaczycie w tym roku! Niezwykłe kinowe doświadczenie, epicka, fascynująca i kojąca duszę opowieść o niedostępnym dla ludzkiego oka, magicznym miejscu, którego tajemnic strzeże panująca tam prawdziwa bogini – śnieżna pantera. Zachwycające, zapierające dech w piersiach zdjęcia oraz hipnotyzująca ścieżka dźwiękowa, za którą odpowiadają Nick Cave… Read more »