Gatunek: Spektakl teatralny

Świętoszek

Komedia Francuska 2022: urodziny Moliera Dążąc do chrześcijańskiej perfekcji, majętny Orgon przyjmuje pobożnego Tartuffe’a, by stał się duchowym przewodnikiem dla domowników. Nie mogąc oprzeć się pokusie, Tartuffe uwodzi żonę Orgona. Przyłapany, gdy wyznaje pożądanie pięknej Elmirze, jeszcze mocniej brnie w hipokryzję… Sądziliście, że znacie Świętoszka? Reżyser, Ivo van Hove, znany Wam ze spektakli cyklu NT… Read more »

Piotruś Pan

J.M. Barrie (1860–1937) Peter Pan Piotruś Pan Retransmisja przedstawienia z National Theater w Londynie: 10 czerwca 2017 | sobota |  Spektakl z cyklu „National Theatre Live” Wszystkie dzieci, z wyjątkiem jednego, dorastają … Gdy Piotruś Pan, przywódca Zgubionych Chłopców, traci swój cień, mądra i dzielna Wendy pomaga mu ponownie się z nim połączyć. W podziękowaniu… Read more »

Ziemia niczyja KINOTEATR

Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu zaprasza na retransmisję przedstawienia teatralnego z National Theatre w Londynie. 1 maja 2017r. o godz. 18:00, na kinowym ekranie zagości „Ziemia niczyja” z Ianem McKellenem i Patrickiem Stewartem. To klasyczna już komedia Harolda Pintera („Kochanica Francuza”), laureata literackiej Nagrody Nobla, przedstawiciela teatru absurdu. W „Ziemi niczyjej” – Ian McKellen („Władca Pierścieni”,„X-men”… Read more »

Amadeusz KinoTeatr

Do Wiednia, muzycznej stolicy świata, przybywa młody Mozart. Jego geniusz i sposób bycia drażni wiele osób, ale przede wszystkim nadwornego kompozytora cesarza. Bogobojny Antonio Salieri jest zazdrosny o sukcesy przebojowego Amadeusza na tyle, że postanawia pozbyć się rywala… Historia wcale nie potwierdza, że Salieri zgładził Mozarta, ale ta legenda zainspirowała wielu twórców (Puszkin, Rimski-Korsakow, Shaffer).… Read more »

Romeo i Julia KINOTEATR

Romeo i Julia Tragedia w pięciu aktach Retransmisja przedstawienia z Comédie-Française w Paryżu: 13 października 2016 roku Legendarny dramat światowego repertuaru po setkach lat, jaki upłyną od jego napisania i wielu różnorodnych interpretacjach, jakim był poddawany stał się wcieleniem historii miłości absolutnej. Jednak ujęcie Érica Rufa, reżysera, dalekie jest od romantycznego odczytania, do którego „Romeo… Read more »

Opera za trzy grosze KINOTEATR

Kino Centrum zaprasza na retransmisję sztuki „Opera za trzy grosze” z National Thatre w Londynie. Londyn przygotowuje się do uroczystej koronacji królowej. Złodzieje są w gotowości, dziwki czekają na okazję, policja z trudem stara się utrzymać cały ten rozgardiasz pod kontrolą. Pan i pani Peachum, nieoficjalni przywódcy londyńskich żebraków, także wyczekują dnia koronacji jako okazji… Read more »

Hamlet KINOTEATR

Kino Centrum zaprasza na retransmisje sztuki „Hamlet”. Nominowany do Oscara  Benedict Cumberbatch (serial BBC „Sherlock”, „Frankenstein” NT Live) wciela się w tytułową rolę w wielkiej tragedii Szekspira. Wyreżyserowany przez Lyndsey Turner i wyprodukowany przez Friedman Productions Sonia spektakl był transmitowany na żywo 15 października 2015 roku z Barbican Theatre do ponad 1000 kin w całej Europie i… Read more »