Koncert – Alicja Majewska i Włodzimierz Korcz z towarzyszeniem Warsaw Opera Quartet – relacja

26 maja 2019

To był sentymentalny wieczór dedykowany wszystkim Mamom z okazji ich święta. Ponadczasowe przeboje Alicji Majewskiej i Włodzimierza Korcza wybrzmiały na deskach Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu w sobotę, 25 maja. Podczas koncertu usłyszeliśmy największe utwory artystki oraz kompozycje z najnowszej płyty „Wszystko może się stać”, do których teksty napisali znakomici autorzy: Wojciech Młynarski, Jacek Cygan, Magda Czapińska, Wojciech Kejne, Monika Partyk, Artur Andrus i inni.

Samej Alicji Majewskiej nie trzeba chyba nikomu przedstawiać, sądząc po pełnej sali (a tak naprawdę nadkomplecie widzów). Publiczność artystki to osoby świadome jej dorobku artystycznego, czekające na największe szlagiery, jak np.: „Jeszcze się tam żagiel bieli”, „Odkryjemy miłość nieznaną”, „Być kobietą”, „To nie sztuka wybudować nowy dom”, ale jednocześnie ciekawe jej najnowszych propozycji.

Aranżacje do, jakże retrospektywnych czasem, utworów zapewnił jeden z bardziej znakomitych kompozytorów polskiej sceny muzyki rozrywkowej (i nie tylko) – Włodzimierz Korcz, który w Kaliszu wtórował wokalistce na fortepianie.

Towarzystwo Warsaw Opera Quartet dopełniało dzieła i pozwalało zamknąć głos Alicji Majewskiej w oprawie instrumentalnej najwyższej próby. Muzycy w składzie:

  • Michał Lisiewicz – I skrzypce;
  • Sławomir Talacha – II skrzypce;
  • Elżbieta Porębska – altówka;
  • Marta Małgorzata Ziarko – wiolonczela;

dali tego wieczoru popis swoich możliwości, podkreślając ekspresyjnym wykonaniem kompozycje znajdujące się w bogatym repertuarze wokalistki.

Zapis początku koncertu wraz z pierwszym utworem poniżej:

Alicja Majewska i Włodzimierz Korcz wraz z Warsaw Opera Quartet

Opublikowany przez Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu Sobota, 25 maja 2019