Koncert Ewelina Łuszczek i Piotr Porada ‒ fotorelacja

5 czerwca 2017

_DSC0096Na koncert pełen światowych przebojów i własnych utworów zaprosili kaliszan Ewelina Łuszczek i Piotr Porada. Wokaliści na co dzień związani ze studiem Piano Song, prezentujący się solo i w wieloosobowej formacji, od kilku lat doskonalą także formę wokalnego duetu.

Ewelina i Piotr znają się od ponad dziesięciu lat i na scenie doskonale rozumieją. Jednak zanim połączyły się ich muzyczne drogi, co teraz opowiadają jako anegdotę, nie darzyli się nawzajem nadmierną sympatią. Dopiero w Studiu Wokalno-Artystycznym Piano Song znaleźli nić porozumienia, która zaowocowała wieloma pomysłami, wspólnymi występami, nowymi projektami, aż w końcu pracą nad debiutancką płytą. We wspólnym koncercie zaprezentowali zatem częściowo efekty swej współpracy ze wspaniałym muzykiem – Konradem Mastyło, a także kompozytorem i aranżerem – Pawłem Przezwańskim. „Niebanalna miłość”, autorski utwór Eweliny i Piotra, już niedługo będzie miał swoją oficjalną premierę. Słowa napisał dla nich Michał Zabłocki, który jest autorem wielu tekstów Grzegorza Turnaua czy też zespołu Czesław Śpiewa.

_DSC0084Piątkowy wieczór w Centrum Kultury i Sztuki wypełniły ponadto światowe przeboje m.in. Michaela Jacksona, Michaela Buble czy Raya Charlesa, ale także Zbigniewa Wodeckiego, Anny Jantar i Mieczysława Szcześniaka. Nie zabrakło również hitów filmowych z „Dirty Dancing” i „Moulin Rouge”. Wokalistom towarzyszył chórek z Piano Song oraz zaprzyjaźnieni muzycy: gitarzyści, ojciec i syn, Damian i Kamil Pyrkowie, instrumentaliści z „Części zamiennych” oraz saksofonista Bartosz Wojciechowski.