Koncert Świąteczny ‒ Anna Wyszkoni ‒ Kolędy Wielkie ‒ fotorelacja

19 grudnia 2016

wyrOwacjami na stojąco skończył się świąteczny koncert Anny Wyszkoni w kaliskim CKiS. Wokalistka zaśpiewała kolędy i pastorałki oraz kilka autorskich piosenek.

Koncert Anny Wyszkoni to przemyślana pod każdym względem świąteczna produkcja. Wokalistka zaprezentowała ulubione kolędy i pastorałki, które starannie dobrała i wraz z przyjaciółmi zaaranżowała, zanim znalazły się na wydanej w zeszłym roku płycie „Kolędy Wielkie”. Jak przyznała w wywiadzie, proszona była o to wielokrotnie, ale odsuwała moment ich rejestracji do czasu, aż będzie pewna, że może zaśpiewać je w ciekawy sposób, nie tracąc nic z ich wyjątkowego charakteru. Ich scenicznemu wykonaniu towarzyszył osobisty komentarz artystki złożony ze wspomnień dotyczących kochających rodziców oraz własnej rodziny, zwieńczony prezentacją wzruszającego nagrania świątecznej piosenki śpiewanej przez kilkuletnią córkę Anny Wyszkoni.

_dsc0078Jeśli do serdeczności głównej bohaterki dodamy jeszcze znakomitych (i elegancko ubranych) sześciu muzyków, specjalne oświetlenie i gustowne świąteczne dekoracje, to otrzymujemy estradową produkcję na bardzo wysokim poziomie, która znakomicie wprowadza publiczność w atmosferę zbliżających się świąt Bożego Narodzenia.

Do zestawu najpiękniejszych kolęd i pastorałek Wyszkoni dołączyła kilka znakomicie pasujących własnych piosenek, które z jednej strony delikatnie zaznaczały przeżywany w tym roku jubileusz 20-lecia pracy artystycznej, z drugiej – były zapowiedzą mającej się ukazać w lutym przyszłego roku nowej płyty. Wokalistka podkreśliła, że 2016 rok był dla niej tyleż piękny, co trudny, bowiem udało jej się zagrać wiele wspaniałych, jubileuszowych koncertów, ale też zmagała się z ciężką chorobą i nie była pewna rezultatów leczenia. Doświadczenia te sprawiły, że w jeszcze większej mierze skupiona jest na tym, co jej zdaniem w życiu najważniejsze, czyli rodzinie i sztuce, która winna powstawać z głębi serca a nie dla poklasku.