Koncert świąteczny Studia Piosenki CKiS w Kaliszu „Święta tuż – tuż” ‒ fotorelacja

19 grudnia 2016

wyrŚwięta tuż-tuż, a koncert za nami.

Zbliżające się Święta Bożego Narodzenia to czas szczególny, także dla Studia Piosenki CKiS, które z tej okazji przygotowało specjalny, świąteczny koncert. Wystąpiła w nim zarówno młodzież, od kilku już lat śpiewająca w zespole, jak i najmłodsi, rozpoczynający dopiero wspólne śpiewanie. W koncercie nie zabrakło oczywiście zimowych piosenek, choinki, upominków i tradycyjnych, polskich kolęd.

W koncercie pod hasłem „Święta tuż, tuż”, przygotowanym przez Studio Piosenki CKiS, najmłodszy wykonawca miał lat sześć, a najstarszy – 24. Ponad 40 wokalistów, którzy na co dzień kształcą swe umiejętności w Studiu Piosenki Centrum Kultury i Sztuki, zaśpiewało najpiękniejsze kolędy, m.in. „Gdy śliczna panna”, „Przybieżeli do Betlejem” i „Cichą noc” oraz przypomniało najurokliwsze świąteczne przeboje, takie jak „Ding dong” z repertuaru „Ich troje”, „Bambino jazzu” Doroty Miśkiewicz i Artura Andrusa czy „Trzeba marzyć” z tekstem Jonasza Kofty.
_dsc0070-kopiowanieNad stroną muzyczną pieczę sprawował Krzysztof Krzyżaniak, natomiast koncert wyreżyserował Andrzej Tylczyński. Wokalne prezentacje urozmaiciły recytacje wierszy w wykonaniu aktora kaliskiego teatru – Lecha Wierzbowskiego oraz sceny rodzajowe, w których wystąpili: Włodzimierz Królikowski w roli Dziadka, Noemi Topko w roli Mamy oraz Malwina Janiak i Marcel Grabiński w rolach Dzieci.