Lastradowa Alejka miejscem festiwalowych spotkań

16 maja 2023

Lastradowa Alejka czyli parkowa ścieżka prowadząca na plac przy Centrum Kultury i Sztuki – będzie w tym roku miejscem spotkań, rozmów, relaksu, odpoczynku. To tutaj festiwalowi goście będą mogli przegryźć coś smacznego czy schłodzić emocje po fascynujących spektaklach lastradowych.

W pięknych okolicznościach przyrody kaliskiego Parku Miejskiego, Centrum Kultury i Sztuki, będące organizatorem 30. Międzynarodowego Festiwalu Artystycznych Działań Ulicznych Tu i Teraz, przygotowuje przestrzeń dla osób, które przyjdą oglądać festiwalowe spektakle.

A będzie tego całkiem sporo, bo już 9, 10 i 11 czerwca całe 3 dni dla teatrów ulicznych.

Malownicza alejka spacerowa w tym roku będzie nosiła nazwę Alejki Lastradowej. To tam widzowie zrelaksują się przy dobrej festiwalowej muzyce, bo w programie La Strady są też koncerty.

– La Stradowa Alejka to taki miły dodatek do tegorocznej edycji festiwalu. Teatry, które przyjeżdżają na nasze wydarzenie mają wielkoformatowe spektakle. Dlatego dla naszych widzów przygotowujemy miłą artystyczną przestrzeń tuż przed wejściem na plac – powiedziała Katarzyna Guzowska-Lelental, dyrektor artystyczny La Strady. – Po raz pierwszy dostępne w sprzedaży będą oryginalne gadżety festiwalowe tj. koszulki, plecaki, torby, przypinki, magnesy. Na miejscu będzie można wybrać lastradowy wzór. Będziemy wszyscy kolorowi i lastradowi, a poza tym zatrzymamy się tu i teraz na czas wspaniałego festiwalu – dodaje Katarzyna Guzowska-Lelental.

Przy Lastradowej Alejce zatrzymają się i pobędą przez trzy dni z nami: Kino Centrum, Margo Centrum Restauracyjne z ogródkiem piwnym, Print Forrest Print – gadżety reklamowe, odzież z nadrukami, haft i inne cuda na kiju 😊, lody naturalne Santana, popcorn i kaliskie andruty, a reszta niech pozostanie niespodzianką 😊

Przypomnijmy, 30. Międzynarodowy Festiwal Artystycznych Działań Ulicznych La Strada Tu i Teraz startuje 9 czerwca, ale już od 5-go czerwca przewidziano szereg barwnych imprez towarzyszących.

Szukajcie nas w Kaliszu!