Maria Tylczyńska na emeryturze

19 stycznia 2018

          W miniony piątek przeszła na emeryturę Maria Tylczyńska, nasza koleżanka z Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu.

Pracowała nieprzerwanie od sierpnia 1977 r. w ówczesnym Wojewódzkim Domu Kultury, potem w Centrum, jako kierownik Działu Administracji. W tym czasie, obok bieżących prac administracyjnych, zrealizowała wiele inwestycji i remontów bieżących i kapitalnych. Do tych ostatnich należał remont zabytkowego budynku Centrum Kultury i Sztuki, realizowany w latach 80-tych XX wieku. To właśnie tu zaczynało swą działalność Radio Centrum. Nadzorowała szereg inwestycji i remontów w Pałacu Książąt Radziwiłłów w Antoninie i w otaczającym go kompleksie parkowym. Podobnie było z Klubem Środowisk Twórczych “Wanatówka”, kilkakrotnie przebudowywanym oraz z parkingiem przy Centrum Kultury i Sztuki. Przez ponad 40 lat pracy w naszej instytucji angażowała się w przygotowanie takich imprez, jak widowiska plenerowe “Wianki na Prośnie”, festyny w Gołuchowie, Centralne Dożynki w Marszewie, Międzynarodowe Konkursy i Festiwale Pianistów Jazzowych, Festiwal LA STRADA i wiele, wiele imprez organizowanych na co dzień przez Centrum Kultury i Sztuki.
W piątkowym spotkaniu uczestniczyli dyrekcja i pracownicy Centrum, a w imieniu wszystkich za lata wspólnej pracy podziękowali obecni dyrektorzy – Dariusz Grodziński i Piotr Krysiak, a do życzeń przyłączył się były dyrektor WDK i CKiS – Lechosław Ochocki.
             Kochana Mario, dziękujemy za wiele wspólnych lat i życzymy realizacji marzeń na emeryturze! I prosimy o nas nie zapominać !