Międzynarodowy Dzień Jazzu – Agnieszka Hekiert – fotorelacja

2 maja 2017

Międzynarodowy Dzień Jazzu, obchodzony od kilku lat 30 kwietnia, był okazją do spotkania z Agnieszką Hekiert. Popularna trenerka wokalna, w tej chwili związana m.in. z telewizyjnym programem „Twoja twarz brzmi znajomo”, od wielu lat uprawia jazz – śpiewa, komponuje, pisze teksty. W niedzielny wieczór wystąpiła w CKiS, wcześniej poprowadziła warsztaty z kilkunastoosobową grupą młodych adeptów śpiewu.

Agnieszka Hekiert szerszej publiczności znana jest przede wszystkim jako niezwykła trenerka wokalna, tyleż wymagająca, co zabawna, serdeczna i „wszystkowiedząca”. Nie lada wyzwaniem są przecież sceniczne kreacje uczestników telewizyjnego show „Twoja twarz brzmi znajomo”, w których przygotowaniu Hekiert ma swój niebagatelny udział. To ona wie, jak imitować głos i manierę wokalną kopiowanych gwiazd. Jako trener ma ogromne doświadczenie, bo była też rozchwytywanym vocal coachem takich programów jak X-Factor, Mam Talent, My Camp Rock czy Fabryka Gwiazd.

_DSC0082Agnieszka Hekiert ma jednak także własne ambicje artystyczne, które rozwija nie tylko w Polsce, ale także za granicą. Współpracuje z wybitnym artystą sceny jazzowej Bobbym McFerrinem jak również z Triem Krzysztofa Herdzina w Polsce oraz Leszkiem Żądło i bułgarskim Trio w Monachium. „Na niemieckiej ziemi”, jak sama opowiadała podczas kaliskiego koncertu, spotkała utalentowanego bułgarskiego pianistę – Konstantina Kostova. I to właśnie z nim oraz z Cezarym Konradem na perkusji i Pawłem Pańtą na kontrabasie i gitarze basowej zaprezentowała cały materiał muzyczny z płyty „Stories”. To krążek sprzed pięciu lat, na którym znaleźli się również: Atom String Quartet, Krzysztof Herdzin, a także śpiewający z Hekiert w duecie Kuba Badach. Dominantę krążka stanowi jednak kompozytorski wkład Kostova (jemu płyta zawdzięcza tę mieszankę bałkańskich brzmień, słowiańskiej duszy, wyśmienitych dźwięków oraz serbsko-bułgarskich „połamanych” rytmów) i ciepły głos Hekiert, która potrafi przecież zaśpiewać wszystko i… perfekcyjnie.

Kaliska widownia, raz po raz kokietowana przez wokalistkę wypowiedziami o niezwykłej urodzie najstarszego miasta, przyjęła występ Agnieszki Hekiert niezwykle ciepło, tym bardziej że na widowni zasiadła żywo reagująca kilkunastoosobowa grupa warsztatowiczów, którzy przed południem wzięli udział w zajęciach ze słynną trenerką gwiazd. Hekiert uczy improwizacji, pracy nad rytmem, interpretacją, emisją głosu i obyciem na scenie, ale też wykorzystując metodę Bobby’ego McFerrina prowadzi chóry circle singing. Właśnie ten rodzaj szkolenia zaprezentowała młodym adeptom sztuki wokalnej, którzy w niedzielne przedpołudnie przybyli do sali studio CKiS. Jak świetnie sobie, radzili warto sprawdzić na facebookowym profilu FB.

http://www.facebook.com/Centrum-Kultury-i-Sztuki-w-Kaliszu-121015724747003/?fref=ts