Spektakl dla dzieci „DZIÓB W DZIÓB” Teatr Animacji z Poznania – fotorelacja

29 maja 2017

W ramach cyklu „Edukacja teatralna dzieci i młodzieży”, realizowanego od wielu lat przez Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu, gościliśmy po raz pierwszy Teatr Animacji z Poznania w spektaklu pt.: „Dziób w dziób”. Oto historia, jaką barwnie zaprezentowali naszym młodym widzom aktorzy teatru.

Od zawsze każdym miejskim podwórkiem rządzi jakaś Banda gołębi. Waleczne, odważne, honorowe, co chwila wznoszą dumne okrzyki: „Rządzą gołębie, zawsze gołębie, tylko gołębie!” Przerywają tylko wtedy, gdy ktoś sypnie bułką… Albo gdy na rewir wkroczy ich odwieczny wróg – kot.
I właśnie kot rozbił Bandę Zbigniewa: Pożarł gołębia Janusza. Nikt tego nie widział. Nie zostały ślady. Dowodów brak. Ale gołębie nie potrzebują dowodów, by się zemścić. Na szczęście w odpowiednim
(a może najmniej odpowiednim?) momencie na podwórko wkracza Przemek, samotny, młody wróbel. Przemek jest dobroduszny i niewinny. Słabeusz bez własnej Zgrai. Nigdzie nie pasuje i nie ma prawa głosu, bo przecież nie jest gołębiem! A jednak jego dobre serce i wiara w ptaki pozwalają mu uchronić Bandę przed katastrofą i dociec prawdy. Przemek raz na zawsze zmieni zasady i udowodni, że warto iść przez życie razem, dziób w dziób. Bo przecież ptak to ptak, a każdy problem da się rozwiązać pokojowo… albo odkryć, że tak naprawdę problemu nie ma!

Bajka, inna niż dotąd oglądane, bardzo spodobała się naszym widzom oraz ich opiekunkom. Mamy więc nadzieję, że poznański Teatr Animacji przyjedzie do nas jeszcze nie raz!