Spektakl dla dzieci ZAJĄCZKOWE NIESPODZIANKI Teatr Banasiów z Warszawy – relacja

12 kwietnia 2019

Spektakl „Zajączkowe niespodzianki” to nasza propozycja dla najmłodszych widzów, nawiązującą tematycznie do zbliżającej się wiosny i Świąt Wielkanocy.

Dziesiątego kwietnia 2019. roku postanowiliśmy opowiedzieć o zniżających się Świętach Wielkanocnych. Przygotowaliśmy teatralną niespodziankę i zaprosiliśmy na nią najmłodszych i to na dwa niezależne spektakle!

Bajka mówi o przemijaniu i o cudzie narodzin nowego życia.

Gdy dzień jest już coraz dłuższy, słońce wschodzi coraz wcześniej i pani Zima powinna już odejść. Wymyśliła sobie, że wszystko zmrozi i zostanie na wieki. Nawet prośby łagodnej i pięknej Wiosenki nie pomagają. Dopiero słońce topi Zimę i zostaje z niej tylko śmieszna i żałosna Marzanna, którą oczywiście trzeba utopić w rzece. Marzanna błaga o darowanie jej życia i Wiosenka, litując się nad nią, pozwala jej pilnować pól obsianych ziarnem, pozwala jej zostać strachem na wróble. Szybkonogi zając Kicuś zawiadomi wszystkich, że już nadchodzi, że już jest Wiosna i będzie podlewał to najważniejsze ziarno, z którego urodzi się nowe życie. Nikt już nie przeszkodzi Wiosence obsypać kwieciem łąk i drzew. A może jednak?

Oczywiście wszystko skończyło się pozytywnie, czyli… oklaskami najmłodszej i zarazem najbardziej wymagającej publiki, jaką możemy gościć w Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu.