Spektakl „KOPCIUSZEK” Teatru „Baj Pomorski” z Torunia – fotorelacja

26 października 2017

Spektakl dla dzieci pt.: „KOPCIUSZEK” brawurowo zagrany przez aktorów Teatru „Baj Pomorski” z Torunia był kolejną propozycją Centrum Kultury i Sztuki, realizowaną w ramach edukacji teatralnej dzieci i młodzieży.

Dawno, dawno temu, w wiosce, mieszkała bogata wdowa, która wychowywała dwie córki i pasierbicę. Córki te, chociaż nie były piękne, myślały, że podobają się wszystkim i dlatego zachowywały się krzykliwie oraz dumnie. Natomiast pasierbica, chociaż była dziewczyną niezwykłej urody, była bardzo skromna i wstydliwa. To ona wykonywała wszelkie prace w domu i w gospodarstwie, więc w przeciwieństwie do swoich przyrodnich sióstr i macochy, nie miała czasu, by się stroić. Ciągle chodziła
w łachmanach, brudna i usmolona. Dlatego nazywano ją ,,Kopciuszkiem”. Sytuacja ulega zmianie, kiedy Kopciuszek z pomocą wróżki udaje się na królewski bal, gdzie poznaje księcia.
Twórcy przedstawienia prezentują tę powszechnie znaną opowieść
w zaskakującej formie lalek muppetowych. Pozwalają one wyraziście zarysować typy postaci,  żywiołowo rozegrać kolejne wątki baśni i z humorystycznym dystansem ukazać klęskę zła i zwycięstwo dobra.