V Dziecięcy Festiwal Działań Artystycznych SZTUKAKUKA 2019 – relacja

7 kwietnia 2019

V edycja Dziecięcego Festiwalu Działań Artystycznych SztukaKuka odbyła się w dniach 5-7 kwietnia. Na najmłodszych czekało mnóstwo różnorodnych warsztatów z dziedziny muzyki, plastyki, teatru, tańca, jak również działania kreatywno-sensoryczne. Warsztaty odbyły się w kilkunastu różnych miejscach znajdujących się na mapie Kalisza w tym także w Centrum Kultury i Sztuki, gdzie miało miejsce także oficjalne zakończenie festiwalu. Tradycyjnie nie zabrakło też imprez towarzyszących, które co roku przyciągają kilkaset odbiorców. Tegoroczny festiwal SztukaKuka rozpoczęło przedstawienie teatralne oraz występ iluzjonistyczny, finał natomiast zwieńczył spektakl cyrkowy na Sali Widowiskowej.

Oczywiście, tak jak i w latach ubiegłych, wszystkie wydarzenia w ramach festiwalu były bezpłatne, zgodnie z założeniami organizatorek festiwalu, a są nimi niezmiennie Natalia Zawartka Ignaszak i Michalina Królikowska ze Strefy Artystycznej Uciechowo. Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu było w tym roku partnerem festiwalu.

Festiwalowe działania rozlały się po każdym zakamarku naszej instytucji. Juz od rana, na terenach zielonych przy Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu trwały zajęcia i warsztaty:

11.00 – 13.00 „Rodzinny cyrk” – wielkoformatowe warsztaty kolażu;
14.00 – 15.00 „Chwila ulotna” – warsztat baniek mydlanych;
15.30 – 16.30 „Szczudła dla małych i dużych” – warsztat sztuki cyrkowej;
14.00 – 16.30 „Rodzinne warsztaty kuglarskie”;
14.00 – 16.30 „Cyrkowe kreacje” – warsztat projektowania i charakteryzacji.

https://www.facebook.com/SztukaKuka/videos/426426121443305/

Scena Studio także została opanowana przez festiwalowe szaleństwo, oczywiście w najbardziej kreatywnej formie, jaką można tylko wymyślić:

14.00 – 15.00 „Warsztat rysunkowy” (9-12l.);
15.30 – 16.30 „Generator wyobraźni” – warsztat kreatywno-konstruktorski (8-12l.).

Sala widowiskowa, na codzień zarezerwowana na duże i poważne wydarzenia… do takich właśnie została wykorzystana! Na początek młodzi adepci śpiewu uczestniczyli w zajęciach mających ich przygotować do wielkiej kariery:

14.00 – 15.00 „Festiwalowa piosenka” – warsztaty wokalne (3-12l.).

Na koniec całego festiwalu, na tejże scenie odbyło się oficjalne zakończenie festiwalu, które o godzinie 18:00 rozpoczęło się widowiskiem słowno-muzycznym, a skończyło, tradycyjnie już, wykonaniem piosenki festiwalowej przy udziale wszystkich zgromadzonych uczestników festiwalu. Szczegółowy przebieg finału:

– „Wielkie w niebie zamieszanie” – widowisko słowno-muzyczne – Przedszkole Niepubliczne „Szczęśliwa Trzynastka”.
– „W świecie iluzji” – Maciej Musiał – Grow Up Events.
– „Spektakl światła LED” – Uciechowo.
– „Festiwalowa piosenka” – z udziałem wszystkich dzieci.

Do zobaczenia za rok!

 

Fotografie: Uciechowo Strefa Artystyczna oraz Jakub Seydak. Dziękujemy!