„W kawiarence Sułtan” ‒ fotorelacja

22 kwietnia 2016
foto Robert Kuciński

foto Robert Kuciński

Spektakl z piosenkami Jeremiego Przybory jest kalisko-ostrowskim przymierzem artystycznym – efektem spontanicznie podjętej decyzji o współpracy kaliskich aktorów i ostrowskich muzyków. To była okazja do posłuchania niezapomnianych piosenek współtwórcy Kabaretu Starszych Panów oraz uczczenia setnej rocznicy jego urodzin, która miała miejsce w grudniu zeszłego roku.

 

 

foto Robert Kuciński

foto Robert Kuciński

Zgodnie z zamierzeniem twórców tego spektaklu jest on muzyczno-teatralną podróżą w świat jednego z najwybitniejszych polskich tekściarzy i kabareciarzy, dowcipną i optymistyczną kompilacją tekstów i piosenek z różnych okresów życia Jeremiego Przybory. Składa się z takich przebojów, jak „Addio pomidory”, „Bo we mnie jest sex” czy „Przeklnę cię”, które śpiewają aktorzy Teatru im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu, Agnieszka Dulęba-Kasza, Małgorzata Kałędkiewicz-Pawłowska i Lech Wierzbowski oraz Adam Wasiela z Ostrowskiego Teatru Piosenki, finalista wielu konkursów muzycznych, m.in. „Szansy na Sukces” i „Drogi do Gwiazd”. Artystom na scenie towarzyszy zespół muzyczny pod dyrekcją Marka Raczyckiego.

Spektakl, którego premiera odbyła się w Ostrowskim Centrum Kultury kaliszanie obejrzeli w minioną niedzielę w gościnnych wnętrzach Centrum Kultury i Sztuki przy ulicy Łaziennej 6.