17. Międzygminny Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej – finał w Szczytnikach

Celem festiwalu jest stworzenie szansy rozwoju i promocji młodych talentów wokalnych i muzycznych szczególnie z terenów wiejskich, gdzie dostęp do kultury jest ograniczony. W tegorocznej edycji na przesłuchania zgłosiło się blisko 100 uczestników, którzy rywalizują w trzech kategoriach wiekowych.

[Od: Nd. 19.03.]

Udział w festiwalu biorą soliści z gminnych ośrodków kultury, szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z  terenu powiatu kaliskiego.  Przesłuchania uczestników festiwalu odbyły się  w dniach 6-8 marca w Gminnym Ośrodku Kultury w Opatówku, natomiast wielki finał i koncert galowy podczas którego zostaną wyłonieni zwycięzcy, odbędzie się 19 marca o godz. 15:00 w hali sportowej Zespołu Szkół w Szczytnikach.

Laureaci pierwszych miejsc wszystkich kategorii kwalifikują się do finału Kaliskiego  Konkursu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej o Puchar Prezydenta Miasta Kalisza oraz biorą udział w nagraniu płyty CD sponsorowanej przez Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu. Młodych wokalistów ocenia jury w składzie: Eryk Szolc, Adam Michalak oraz ks. Jacek Paczkowski. Organizatorami Festiwalu są Starostwo Powiatowe w Kaliszu oraz Gminny Ośrodek Kultury w Opatówku i Gminny Ośrodek Kultury w Szczytnikach. Patronat nad Festiwalem sprawuje Starosta Kaliski Krzysztof Nosal.

WIĘCEJ O FESTIWALU

WYNIKI ELIMINACJI