28. Regionalne Warsztaty Folklorystyczne

Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu organizuje w dniach 25-27 maja 2018 roku 28. Regionalne Warsztaty Folklorystyczne skierowane do kierowników zespołów ludowych Południowej Wielkopolski w Karczmie Kaliskiej w Szadku k. Cekowa. W programie warsztatów przewidujemy zajęcia teoretyczne i praktyczne oraz konsultacje, a przede wszystkim wspólne spotkanie i wspaniałą atmosferę. Zapraszamy także muzyków do aktywnego muzycznego korzystania z warsztatów.

[Od: Pt. 25.05.] [Od: So. 26.05.] [Od: Nd. 27.05.]

Wykładowcami i konsultantami będą specjaliści z dziedziny folkloru, muzyki i sztuki ludowej:

  • dr Arleta Nawrocka-Wysocka, etnomuzykolog z Instytutu Sztuki PAN oddział w Poznaniu,
  • dr hab. Anna Weronika Brzezińska, etnolog z UAM w Poznaniu,
  • Piotr Kulka, kierownik i choreograf Zespołu „Wielkopolanie”,
  • Krzysztof Rospondek, muzyk ludowy, stypendysta Marszałka Woj. Wlkp., kierownik Zespołu z Kociny.

Warsztaty odbędą się w Karczmie Kaliskiej w Szadku k. Cekowa (powiat kaliski). Akredytacja wynosi 220 zł i zawiera koszty warsztatów od piątku od godz. 18:00 do niedzieli do godz. 15:00, 2 noclegi, wyżywienie (kolację w piątek, śniadanie, obiad i kolacja w sobotę, śniadanie i obiad w niedzielę),

200 zł z 1 noclegiem i wyżywieniem (od obiadu w sobotę) lub

170 złbez noclegów i śniadań.

Kwotę akredytacji należy zapłacić: przelewem na konto CKiS z dopiskiem Warsztaty Folklorystyczne lub gotówką na miejscu w dniu rozpoczęcia Warsztatów, a także przelewem po Warsztatach na podstawie faktury.

Wypełnioną i podpisaną – KARTA UCZESTNICTWA należy przesłać do czwartku 10 maja 2018 na adres: Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu, ul. Łazienna 6, 62-800 Kalisz, faksem 62 767 23 18 lub e-mailem: ania@ckis.kalisz.pl. Koordynatorem Warsztatów Folklorystycznych jest Anna Gałczyńska, tel. 62 765 25 45. Warsztaty odbywają się w ramach projektu CKiS w Kaliszu na 2018 rok pn. „Grajcie skrzypce, grajcie basy. Dokumentacja i popularyzacja ludowych tradycji muzycznych Ziemi Kaliskiej” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

PROGRAM WARSZTATÓW