29. LA STRADA – JĘZYK TEATRU. Imprezy towarzyszące

Zapraszamy na imprezy towarzyszące 29. Międzynarodowemu Festiwalowi Artystycznych Działań Ulicznych LA STRADA - JĘZYK TEATRU. W programie: wzruszający spektakl powstały na bazie prawdziwych ludzkich historii oraz etiudy MDK składające się na wieczór taneczno-teatralny.

[Od: Cz. 09.06.]
Bilety: wstęp wolny, 0,00

PROGRAM

Sala widowiskowa Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu

(spektakl przeniesiony z Patio kompleksu Calisia One i hotelu Hampton by Hilton)

godz. 18.00 – 19.00

Grupa sportowo-kulturalna MISZ-MASZ – “Na niby”

spektakl / 50 min.

“Na niby”

Wzruszający spektakl powstały na bazie prawdziwych historii osób z niepełnosprawnościami oraz ich rodzin, którzy w swoim codziennym życiu walczą o tolerancję i godność. Zajęcia terapeutyczne, które towarzyszą im każdego dnia, są bardzo ważne, ale pragną też korzystać ze wszystkich form kultury – pokazywać się nie tylko w swoim środowisku, ale również wychodzić z domów i współpracować ze wszystkimi, którzy są na to otwarci.

REŻYSERIA i SCENARIUSZ – Marek Zasiadły / SCENOGRAFIA- Dominika Kołodziejczak przy współpracy wolontariuszy grupy MISZ-MASZ / EPILOG- Krzysia Olszyna

Grupa sportowo -kulturalna MISZ-MASZ powstała, by przełamywać bariery pomiędzy tym, co możemy a tym na ile nas stać. Z nami można poznać świat marzeń, zamieniając go w rzeczywistość. Pragniemy, by uczestnicy spotkań z różnymi niepełnosprawnościami i ich najbliższe otoczenie czy rodzina mogli wychodzić z domów, bez poczucia dyskryminacji i braku tolerancji. Jako grupa kulturalna występujemy ze sztuką teatralną i uczestniczymy w wielu projektach muzyczno-artystycznych.

Natomiast jako grupa sportowa staramy się walczyć ze swoimi słabościami nie tylko na imprezach regionalnych, ale również podczas ”Olimpiad Specjalnych”. Skupiamy wokół siebie wolontariuszy i ludzi szczerego serca, którzy w sposób niespodziewany na te czasy wspierają nas, nie oczekując nawet przysłowiowego ”DZIĘKUJĘ”. Wiele projektów jest spontanicznych. Mamy wiele marzeń, z których większość jest systematycznie realizowana. Te tzw. ”nie do przeskoczenia” zostawiamy w szufladzie, cierpliwie czekając na szczęście i fart. Takim szczęściem i spontaniczną akcją był BIEG CHARYTATYWNY dla ”MISZ-MASZ” podczas biegu parkrun Kalisz (wrzesień 2018).

Pomóżmy im robić to, co inni mają na wyciągnięcie ręki!

Z szacunkiem pozdrawiają rodzice, rodzeństwo, wolontariusze i sprawni inaczej oraz ich przyjaciele z grupy MISZ-MASZ. 

http://www.miszmasz.eu/

https://www.facebook.com/Fundacja-Misz-Masz-103776521335237


PROGRAM

Sala Studio CKiS 

godz. 19.30-20.30

Młodzieżowy Dom Kultury – “Wieczór taneczno-teatralny”

etiudy taneczno-teatralne / 60 min.

Młodzieżowe grupy taneczne i teatralne z Młodzieżowego Domu Kultury w Kaliszu na Scenie Kameralnej CKiS, zaprezentują efekty całorocznej pracy na zajęciach w budynku przy ul. Teatralnej 3. Oto co przygotowaliśmy dla publiczności:

“Zmiany”

Choreografia: Magda Mazurowska/Weronika Skowrońska

Taniec: Weronka Skowrońska

Zmiany: zmiana kierunku, zmiana tempa, zmiana punktu odniesienia, zmiana nastroju, zmiana rytmu; próba zmiany tego, co nam przeszkadza; Możemy być pewni tylko tego, że coś się zmieni; spojrzysz na mnie za chwilę i już będę inna…

“Orkiestra albo symfonia”

Reżyseria: Rafał Paczkowski

Występuje: grupa “Ta Strona”

Bogusław Schaeffer napisał w 1966 roku sztukę pt. „Kwartet dla czterech aktorów”. Zespół teatralny „Ta strona” postanowił poszerzyć formułę tego dramatu i stworzyć oparty na wyżej wymienionym tekście spektakl pt. „Orkiestra albo symfonia”, który jest improwizacją aktorską na podstawie partytury, jaką staje się w tym przypadku tekst sztuki. Utwór nie ma fabuły w tradycyjnym rozumienia tego słowa – fabułą jest to, co w czasie występu zdarzy się między wykonawcami. To luźny zbiór scen: dialogowych, wizualnych, teatralnych i parateatralnych, wyłamujących się ze schematu klasycznego teatru.

“Pragnienie “

Choreografia: Ewa Paczkowska

Tańczą: grupa AQUA ( Weronika Skowrońska, Nadia Mistrzak, Nadia Taterska, Wiktoria Olek, Wiktoria Lisowicz, Wiktoria Wieczorek, Agata Musiał, Weronika Wieczorek ).

Woda to życie. Jak często o tym zapominamy! Jak jej brak wpływa na nasze zachowanie i ciało? Jak wielką przyjemność może nam dać zaspokojenie pragnienia? Jak nadzieja i determinacja mogą generować ciągłe poszukiwania wody? Kiedy myśleliśmy o tym, jak bardzo woda jest ważna w naszym życiu? Czy doświadczyliśmy niezbędności wody dla naszego życia?

Grupa AQUA przedstawi swoje przemyślenia i odpowiedzi, prowokując widza to refleksji.

 

DUET

Choreografia: Ewa Paczkowska, Nadia Mistrzak, Weronika Skowrońska

Tańczą: Nadia Mistrzak, Weronika Skowrońska

TRIO

Choreografia: Ewa Paczkowska, Agata Musiał, Wiktoria Olek, Wiktoria Lisowicz.

Tańczą: Agata Musiał, Wiktoria Olek, Wiktoria Lisowicz

DUET

Choreografia: Ewa Paczkowska, Nadia Taterska, Wiktoria Wieczorek

Tańczą: Nadia Taterska, Wiktoria Wieczorek

http://www.mdk.kalisz.pl/

https://www.facebook.com/MlodziezowyDomKulturyWKaliszu


Ulice Kalisza

PSAK/MDK – „Ulicami miasta”
happeningi

29. LA STRADA – JĘZYK TEATRU. Program

29. LA STRADA – JĘZYK TEATRU. Dzień pierwszy

29. LA STRADA – JĘZYK TEATRU. Dzień drugi

29. LA STRADA – JĘZYK TEATRU. Dzień trzeci

Dołącz do nas na FB


 Kierownik artystyczny: Katarzyna Guzowska-Lelental

Pomysłodawca i kierownik artystyczny do 26. edycji: Andrzej Tylczyński

Prowadzenie: Marzanna Forysiak & Paweł Figiel, prezenterzy Radio Centrum

Projekt plakatu i afisza: Tomasz Wolff


 

Organizator:    

Partnerzy:

              

    

 

Wsparcie finansowe:        

Sponsor:  

Partner medialny: