30. LA STRADA – TU I TERAZ. Imprezy towarzyszące. Czwartek

30. Międzynarodowy Festiwal Artystycznych Działań Ulicznych LA STRADA - TU I TERAZ. W ramach czwartkowych imprez towarzyszących zapraszamy do artystycznej strefy na polanie przy rzeźbie "Spoczywająca" oraz do sali studio CKiS. Plastyka & Cyrk & Muzyka & Teatr & Taniec. Premiera polany przed festiwalem...

[Od: Cz. 08.06.]
Bilety: wstęp wolny, 0,00

08.06 (czwartek)

Polana przy rzeźbie „Spoczywająca” w Parku Miejskim

godz. 16.00

Grupa sportowo-kulturalna MISZ – MASZ & Strefa Działań twórczych Uciechowo & Stowarzyszenie Anima e Corpo – „Lastradowa polana”, warsztaty plastyczne & cyrkowe & muzyczne dla każdego

 


„Lastradowa polana”

Grupa sportowo-kulturalna MISZ-MASZ – „Kulturalny MISZ-MASZ”

Strefa Działań Twórczych Uciechowo – „Strefa działań twórczych & strefa cyrkowa”

Stowarzyszenie Anima e Corpo – „Improwizacje muzyczno-animacyjne na trawie”

Zapraszamy z kocykami, instrumentami, śpiewem na ustach i dobrym humorem!

W przypadku niepogody wszystkie działania odbędą się w budynku CKiS!


Grupa sportowo-kulturalna MISZ-MASZ

„Kulturalny MISZ-MASZ”

Grupa Misz-Masz zaprasza serdecznie do swojego pozytywnego świata radości, spontaniczności, robienia wspólnie warsztatów, które pokażą, że osoby z niepełnosprawnościami szybko znajdują drogę do integracji i otwarci są na każdą osobę. Wspólne tworzenie miniaturek poszczególnych postaci z przedstawień LA STARDY może okazać się miłą przygodą i odkryciem w sobie nowych umiejętności. Zapraszamy do wspólnej zabawy.

TU I TERAZ…cieszymy się, że możemy być częścią 30-lecia Festiwalu LA STRADA, który  w pełni zasłużenie wpisał się swoim niezwykłym klimatem w Kaliski kalendarz.

Grupa sportowo -kulturalna MISZ-MASZ powstała, by przełamywać bariery pomiędzy tym, co możemy a tym na ile nas stać. Z nami można poznać świat marzeń, zamieniając go w rzeczywistość. Pragniemy, by uczestnicy spotkań z różnymi niepełnosprawnościami i ich najbliższe otoczenie czy rodzina mogli wychodzić z domów, bez poczucia dyskryminacji i braku tolerancji. Jako grupa kulturalna występujemy ze sztuką teatralną i uczestniczymy w wielu projektach muzyczno-artystycznych.

Natomiast jako grupa sportowa staramy się walczyć ze swoimi słabościami nie tylko na imprezach regionalnych, ale również podczas ”Olimpiad Specjalnych”. Skupiamy wokół siebie wolontariuszy i ludzi szczerego serca, którzy w sposób niespodziewany na te czasy wspierają nas, nie oczekując nawet przysłowiowego DZIĘKUJĘ”. Wiele projektów jest spontanicznych. Mamy wiele marzeń, z których większość jest systematycznie realizowana. Te tzw. ”nie do przeskoczenia” zostawiamy w szufladzie, cierpliwie czekając na szczęście i fart. Takim szczęściem i spontaniczną akcją był BIEG CHARYTATYWNY dla ”MISZ-MASZ” podczas biegu parkrun Kalisz (wrzesień 2018).

Pomóżmy im robić to, co inni mają na wyciągnięcie ręki!

Z szacunkiem pozdrawiają rodzice, rodzeństwo, wolontariusze i sprawni inaczej oraz ich przyjaciele z grupy MISZ-MASZ. 

Misz Masz grupa sportowo-kulturalna – Facebook

 


Strefa Działań Twórczych Uciechowo 

„Strefa działań twórczych”

w specjalnie przygotowanej przestrzeni uczestnicy będą mogli pobudzić swoją wyobraźnię oraz wyrazić własną ekspresję w malarskiej formie na dużych formatach.

„Strefa cyrkowa”

rodzinne warsztaty aktywizujące prowadzone metodą pedagogiki cyrku. Gwarantujemy sporo emocji i dobrej zabawy!

Prowadzący – Natalia Zawartka-Buczkowska, Marta Ignaszak, Jakub Buczkowski.

Strefa Działań Twórczych Uciechowo

od ponad 11 lat z powodzeniem zajmuje się szerokim wachlarzem działań animacyjnych oraz twórczych. Organizuje i prowadzi różnorodne imprezy, zapewnia eventowe atrakcje, a także szereg innych aktywności prowadząc m.in. szkolenia, zajęcia kreatywne, sensoryczne, leśne jak również warsztaty cyrkowe czy balonowe. W ofercie firmy można znaleźć: – szczudlarzy – konferansjerów – animatorów – instruktorów – artystów Strefa Działań Twórczych Uciechowo jest też pomysłodawcą i organizatorem wielu społecznych przedsięwzięć. Do najbardziej znanych niewątpliwie należy Dziecięcy Festiwal Działań Artystycznych SztukaKuka.

Uciechowo

Uciechowo – Facebook


Stowarzyszenie Anima e Corpo 

„Improwizacje muzyczno-animacyjne na trawie”

Zapraszamy na warsztaty muzyczne. Zabierzcie kocyki i instrumenty na których uczycie się grać. Przyjdźcie też jeśli lubicie śpiewać. Pod okiem wykwalifikowanych nauczycieli śpiewu i gry na instrumentach nauczycie się kilku znanych piosenek. A w repertuarze:

Na koniec warsztatów – mini koncert bez prądu!

Stowarzyszenie Anima e Corpo 

od kilku lat prowadzi działania, zajęcia oraz warsztaty artystyczno-muzyczne dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Tworzymy projekty muzyczne oraz teatralne. Wspieramy osoby uzdolnione artystycznie naszym ogromnym doświadczeniem estradowym ( instrumentalnym i wokalnym) oraz sukcesami na wielu płaszczyznach działań kulturalnych. Tworzymy miejsce artystycznego i osobistego rozwoju w przyjaznej atmosferze. Współpracujemy z wieloma organizacjami, fundacjami, urzędami i Instytucjami kultury.

Stowarzyszenie Anima e Corpo


Sala Studio CKiS

godz. 19.00

MDK w Kaliszu  – „Wieczór teatralno-taneczny”

 

PROGRAM

Grupa teatralna Ta strona w spektaklu „Partnerki Twojego jutra”, autorzy Tomasz Kubis i Rafał Paczkowski, reżyseria Rafał Paczkowski

Grupa taneczna AQUA „Nie ma końca, nie ma pożegnania” choreografia Ewa Paczkowska

Grupa taneczna LUNA

Duety taneczne

 

Młodzieżowy Dom Kultury w Kaliszu jest przyjaznym i inspirującym miejscem do rozwoju pasji, zainteresowań, uzdolnień i umiejętności dzieci i młodzieży poprzez edukację kulturalną i wychowanie. Jest otwarty na wszelkie działania artystyczne, a każda pracownia przygotowuje uczestników zajęć do właściwego odbioru sztuki i ich aktywnego udziału w życiu kulturalnym. W swojej bogatej ofercie placówka ma między innymi zajęcia: taneczne, teatralne, plastyczne, sensoryczne, językowe, muzyczne, rytmiczne, wokalne, itd.. Młodzieżowy Dom Kultury ma własną galerię sztuki, jest organizatorem licznych wystaw plastycznych, różnorodnych konkursów, a jego wychowankowie biorą udział w wielu imprezach lokalnych i ogólnopolskich. MDK jest miejscem, w którym wszyscy czują się dobrze i z radością do niego powracają. 

MDK w Kaliszu

MDK w Kaliszu – Facebook


Ulice Kalisza

PSAK/MDK – „Ulicami miasta”
happeningi

PSAK   PSAK – Facebook

MDK w Kaliszu    MDK w Kaliszu- Facebook


Dyrektor artystyczny – Katarzyna Guzowska-Lelental

Pomysłodawca i dyrektor artystyczny do 26. edycji – Andrzej Tylczyński

Projekt plakatu i afisza – Tomek Wolf


30. LA STRADA – TU I TERAZ. Program.

30. LA STRADA – TU I TERAZ. Imprezy towarzyszące. Program.

30. LA STRADA – TU I TERAZ. Piątek.

30. LA STRADA – TU I TERAZ. Sobota.

30. LA STRADA – TU I TERAZ. Niedziela.


Organizator:

 

Partnerzy:

                                        Wiwat Orkiestra Dęta i Mażoretki

 

Wsparcie finansowe:

   

Sponsor:

 

Partnerzy medialni: