30. LA STRADA – TU I TERAZ. Imprezy towarzyszące. Środa

30. Międzynarodowy Festiwal Artystycznych Działań Ulicznych LA STRADA - TU I TERAZ. W środę, w ramach imprez towarzyszących zapraszamy na ciekawe spotkanie z artystycznym Młodzieżowym Domem Kultury w Kaliszu oraz na koncert w hołdzie wielkiemu artyście, jakim był Andrzej Zaucha. Miejsca: MDK, Cafe Calisia.

[Od: Śr. 07.06.]
Bilety: wstęp wolny, 0,00

07.06 (środa)

Plac MDK (ul. Teatralna 3)

godz. 17.00

MDK w Kaliszu – „Maskarada – artystyczne interdyscyplinarne działania uliczne” /MDK w pigułce

Młodzieżowy Dom Kultury w Kalisz jest przyjaznym i inspirującym miejscem do rozwoju pasji, zainteresowań, uzdolnień i umiejętności dzieci i młodzieży poprzez edukację kulturalną i wychowanie. Jest otwarty na wszelkie działania artystyczne, a każda pracownia przygotowuje uczestników zajęć do właściwego odbioru sztuki i ich aktywnego udziału w życiu kulturalnym. W swojej bogatej ofercie placówka ma między innymi zajęcia: taneczne, teatralne, plastyczne, sensoryczne, językowe, muzyczne, rytmiczne, wokalne, itd.. Młodzieżowy Dom Kultury ma własną galerię sztuki, jest organizatorem licznych wystaw plastycznych, różnorodnych konkursów, a jego wychowankowie biorą udział w wielu imprezach lokalnych i ogólnopolskich. MDK jest miejscem, w którym wszyscy czują się dobrze i z radością do niego powracają. 

MDK w Kaliszu

MDK w Kaliszu – Facebook


Plac przy Cafe Calisia

godz. 19.00

Modest Project – „Byłaś serca biciem”, koncert

Modest Project to dynamicznie rozwijający się zespół, który powstał w grudniu 2021 roku, na co dowodem jest zagranie pierwszego koncertu miesiąc po założeniu zespołu. Ostatni rok upłynął im pod znakiem występów tematycznych oraz twórczości Grzegorza Ciechowskiego i Republiki. Zespół cieszy się sporym zainteresowaniem, o czym świadczą szybko znikające bilety…

Co usłyszymy na koncercie?

Zespół zapewnia, że ten rok będzie ukłonem w stronę słynnego artysty Andrzeja Zauchy i jego twórczości. Dlatego, nie jest przypadkiem, że Modest Project zaczyna cykl koncertów, poświęcony jednemu z największych muzyków rozrywkowych ubiegłego wieku, jakim był Andrzej Zaucha, właśnie od rodzinnego miasta – Kalisza. Zespół zagra m.in.: „Byłaś serca biciem”, „C’est la vie”, „Siódmy rok”, czy „Bądź mym natchnieniem”.

Modest Project


Ulice Kalisza

PSAK/MDK – „Ulicami miasta”
happeningi

PSAK   PSAK – Facebook

MDK w Kaliszu    MDK w Kaliszu- Facebook


Dyrektor artystyczny – Katarzyna Guzowska-Lelental

Pomysłodawca i dyrektor artystyczny do 26. edycji – Andrzej Tylczyński

Projekt plakatu i afisza – Tomek Wolf


30. LA STRADA – TU I TERAZ. Program.

30. LA STRADA – TU I TERAZ. Imprezy towarzyszące. Program.

30. LA STRADA – TU I TERAZ. Imprezy towarzyszące. Czwartek.

30. LA STRADA – TU I TERAZ. Piątek.

30. LA STRADA – TU I TERAZ. Sobota.

30. LA STRADA – TU I TERAZ. Niedziela.


Organizator:

 

Partnerzy:

                                        Wiwat Orkiestra Dęta i Mażoretki

 

Wsparcie finansowe:

   

Sponsor:

 

Partnerzy medialni: