30. LA STRADA – TU I TERAZ. Imprezy towarzyszące. Wtorek

30. Międzynarodowy Festiwal Artystycznych Działań Ulicznych LA STRADA - TU I TERAZ. Wtorkowy program imprez towarzyszących otworzą muzycy orkiestry dętej, mażoretki, tancerze i przedszkolaki. Zapraszamy do udziału w "Paradzie tańca i muzyki" oraz w pokazach i warsztatach tanecznych! Miejsca: Plac przy fontannie "Noce i Dnie"(start parady) oraz plac CKiS.

[Od: Wt. 06.06.]
Bilety: wstęp wolny, 0,00

06.06 (wtorek)

Plac przy fontannie „Noce i Dnie” 

godz. 16.00

„Wiwat” Orkiestra Dęta i Mażoretki działająca przy Gminie Żelazków & Szkoła Tańca Sieraszewski Dance Studio & Niepubliczne Przedszkole „Niezapominajka” – „Parada tańca i muzyki”


Plac CKiS 

godz. 16.30

„Wiwat” Orkiestra Dęta i Mażoretki Gmina Żelazków działająca przy Gminie Żelazków – pokaz

Szkoła Tańca Sieraszewski Dance Studio – „Taniec na ulicy”, pokazy i warsztaty tańca dla każdego


Stowarzyszenie „Wiwat” Orkiestra Dęta i Mażoretki działająca przy Gminie Żelazków 

powstało w kwietniu 2018 roku poprzez przekształcenie z działającej wówczas Orkiestry Dętej pod patronatem Ochotniczej Straży Pożarnej.

Stowarzyszenie Wiwat działa w Żelazkowie. Kapelmistrzem Orkiestry, a zarazem założycielem Stowarzyszenia „Wiwat Orkiestra Dęta i Mażoretki” jest Marcin Nowotny. Z orkiestrą jest on związany od 1992 roku. Stowarzyszenie Wiwat jeszcze jako Orkiestra OSP uczestniczyło w wielu prezentacjach i przeglądach Orkiestr Dętych. Występy Orkiestry zostały docenione i wyróżnione nagrodami między innymi: w Wojewódzkim Przeglądzie Orkiestr Dętych w Sycowie gdzie Orkiestra zajęła II miejsce, w Wojewódzkim Przeglądzie Orkiestr Dętych w Łubnicach – III miejsce, w Wojewódzkim Przeglądzie Orkiestr Dętych w Kaliszu – III miejsce oraz VI miejsce na Ogólnopolskim Przeglądzie Orkiestr Dętych w Konopiskach. Orkiestra brała również udział w XI Turnieju Orkiestr Dętych w Kole, gdzie otrzymała wyróżnienie. We wrześniu 2015 roku z inicjatywy Kapelmistrza Marcina Nowotnego został utworzony zespół taneczny dziewczęcy. Obecnie w Mażoretkach Wiwat tańczy w grupie starszej 13 dziewcząt, a w grupie młodszej 19.
W roku 2017 oraz 2018 Mażoretki zdobyły I miejsce na Przeglądzie Formacji Tanecznych w Liskowie, a także otrzymały nagrodę za wkład i zaangażowanie w działalność na rzecz rozwoju i promocji Powiatu Kaliskiego w dziedzinie kultury na Powiatowym Spotkaniu z Kulturą. Zespół taneczny ćwiczy pod kierunkiem Choreograf Justyny Drewniackiej. Program artystyczny Mażoretek jest dopełnieniem programu muzycznego prezentowanego przez Orkiestrę.

„Wiwat”Orkiestra Dęta i Mażoretki


Szkoła Tańca Sieraszewski Dance Studio

jest jedną z najstarszych oraz najbardziej utytułowanych Szkół Tańca w Kaliszu. Jest członkiem POLSKIEGO TOWARZYSTWA TANECZNEGO, oraz POLSKIEGO ZWIĄZKU TAŃCA  należącą do INTERNATIONAL DANCE ORGANIZATION. Od 34 lat prowadzi zajęcia taneczne dla dzieci i młodzieży z Kalisza i okolic. Zajęcia prowadzone są z zakresu Tańca Towarzyskiego, Hip-Hop, Jazz. Szkoła skupia się przede wszystkim na prowadzeniu dziecięcych o młodzieżowych zespołów tanecznych. W zajęciach uczestniczą dzieci od 4 lat do młodzieży 18-19 l. Prowadzone są również zajęcia dla dorosłych w formie Kursów Tańca Towarzyskiego. Szkoła prowadzi zajęcia dla Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Zespoły prowadzone przez Szkołę Tańca SIERASZEWSKI DANCE- STUDIO startują na Najbardziej prestiżowych  Ogólnopolskich i Międzynarodowych Turniejach o randze MISTRZOWSKIEJ i GRAND PRIX POLSKI oraz  Festiwalach zdobywając najwyższe laury. Jest jedyną szkołą w Kaliszu  która w latach 1994-1996 reprezentowały Kalisz na Mistrzostwach Polski Formacji Tanecznych.  Trzykrotnie drugą Formacją Tańców Latynoamerykańskich podczas Pucharu Polski w latach 1995-1997. W 2004 roku Srebrny Aplauz na Międzynarodowym Festiwalu w Koninie. W 2009 roku Szkoła reprezentowała Kalisz i Polskę podczas Mistrzostw Świata w Hip-Hopie. Szkoła znana jest i organizowania licznych koncertów, spektakli (między innymi takich jak wieczór w Tawernie, Pieśnią i Tańcem Shalom , Pod niebem Paryża, itd.) Tancerze szkoły tańca brali udział w Spektaklu „Skrzypek na dachu” . W 2019 roku Szkoła został Rekordzistą Polski w Ilości Osób Jednocześnie Tańczących TANGO ARGENTINO. ( Wpisani do księgi rekordów). W roku 2021 Rekord Polski w JERUZALEMA DANCE i w 2022 Rekord Polski w WALCU WIEDEŃSKIM. Na swoim koncie posiadają złote, srebrne oraz brązowe medale Otwartych Mistrzostw Polski  oraz  na Międzynarodowych Festiwalach Tańca. Jako jedyna Szkoła w Kaliszu posiada Licencje na organizowanie i prowadzenie zajęć w ramach europejskiego systemu „EURO LOGO DANCE CENTER.” Wielokrotnie nagradzani za swoje osiągnięcia.

Zajęcia prowadzone są przez doświadczonych nauczycieli i instruktorów, Dyplomowanych Nauczycieli Londyńskiej Królewskiej Akademii Tańca IMPERIAL SOCIETY OF DANCE OF TEACHERS. Członek Polskiego Zawodowego Stowarzyszenia Tańca POLISH PROFESSIONAL DANCE ASSOCIATION MEMBER OF WORLD DANCE & DANCE SPORT COUNCIL.

Szkoła Tańca Sieraszewski Dance Studio

Szkoła Tańca Sieraszewski Dance Studio – Facebook


Niepubliczne Przedszkole „Niezapominajka”

Przedszkole, w którym dzieci wzrastają we wzajemnej serdeczności, gdzie wpajane są ważne życiowe wartości takie jak: dobro, prawda, piękno, pamięć o najbliższych. W ramach przedszkolnych zajęć i zabaw dzieci uczą się mowy ojczystej, myślenia, matematyki, przyrody, plastyki, rytmiki, gimnastyki z elementami korekcji, języka angielskiego. Mogą też wziąć udział w zajęciach dodatkowych takich jak: taniec, szachy, piłka nożna, Funny Judo, zajęcia sensoryczne.


Ulice Kalisza

PSAK/MDK – „Ulicami miasta”
happeningi

PSAK   PSAK – Facebook

MDK w Kaliszu    MDK w Kaliszu- Facebook


Dyrektor artystyczny – Katarzyna Guzowska-Lelental

Pomysłodawca i dyrektor artystyczny do 26. edycji – Andrzej Tylczyński

Projekt plakatu i afisza – Tomek Wolf


30. LA STRADA – TU I TERAZ. Program

30. LA STRADA – TU I TERAZ. Imprezy towarzyszące. Program

30. LA STRADA – TU I TERAZ. Imprezy towarzyszące. Środa

30. LA STRADA – TU I TERAZ. Imprezy towarzyszące. Czwartek

30. LA STRADA – TU I TERAZ. Piątek

30. LA STRADA – TU I TERAZ. Sobota

30. LA STRADA – TU I TERAZ. Niedziela


Organizator:

 

Partnerzy:

                                        Wiwat Orkiestra Dęta i Mażoretki

 

Wsparcie finansowe:

   

Sponsor:

 

Partnerzy medialni: