30. LA STRADA – TU I TERAZ. Niedziela

30. Międzynarodowy Festiwal Artystycznych Działań Ulicznych LA STRADA - TU I TERAZ. Zapraszamy na spektakle dla całych rodzin, przepiękną paradę lampionów i finałowe zachwycające widowisko! Miejsca: polana przy rzeźbie "Spoczywająca" (przypominamy o zabraniu kocyków) i plac CKiS. W niedzielę też ostatnia impreza towarzysząca w Parku Przyjaźni!

[Od: Nd. 11.06.]
Bilety: wstęp wolny, 0,00

11.06 (niedziela)

Polana przy rzeźbie „Spoczywająca” w Parku Miejskim

godz. 17.00

Teatr Rozrywki Trójkąt – „Strachy na lachy”, spektakl familijny (60 min.)

„Strachy na lachy”

to przeróżne „straszne” i tradycyjne wątki z folkloru i legend polskich, dowcipnie opowiedziane i wplecione w zabawną fabułę w której wędrowni kuglarze starają się ocalić swoją skórę, opowiadając zgromadzonej widowni przerażające historie. W spektaklu oprócz kostiumów w średniowiecznej stylistyce wykorzystano liczne formy lalkowe i duże formy animowane, a także interakcję z widownią.

Teatr Rozrywki Trójkąt

istnieje od 2010 roku.

Naszym ulubionym sposobem wypowiedzi są formy komiczne (nie ma nic przyjemniejszego, niż rozśmieszanie ludzi), aczkolwiek zdarzają się nam także poważniejsze realizacje. W repertuarze mamy spektakle zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci, ale zawsze staramy się, aby były one atrakcyjne dla wszystkich widzów oraz wysoce interaktywne.

Teatr Rozrywki Trójkąt – Facebook

Teatr Rozrywki Trójkąt po raz 2 na La Stradzie!


Teatr Fuzja – „Ekoplemię”, spektakl familijny (45 min.)

„Ekoplemię” (około godz. 18.20)

to ekologia na wesoło. W trakcie spektaklu nasze plemię będzie musiało poradzić sobie z trzema eko-zagrożeniami. Bałaganiarskim duetem, który nie wie co to segregacja śmieci. Szalonym fabrykarzem i jego smokiem, którzy spowijają świat w smogu i ciemności. Oraz z Romanem Spaliną, który postanowił zakłócić przyjacielski wyścig eko-samochodzików. Czy naszemu plemieniu uda się zażegnać wszystkie niebezpieczeństwa?  Oraz jak to zrobią? W ruch pójdą szczotki i kubły na segregację, wpadną króliki na rowerach, a swoje pojazdy odpalą: Sunny Słoneczko, Waldek Wtyczek-Elektryczek oraz Łucja Zawieja. Będzie się eko-działo!

Całość spektaklu utrzymana jest w charakterystycznym dla Teatru Fuzja klimacie wartkiej akcji, zabawnych i nietuzinkowych postaci oraz niebanalnych rozwiązań. Unikamy moralizatorskiego tonu, a ekologiczne przesłanie przekazujemy w lekkiej, ale mądrej odsłonie. W spektaklu pojawi się muzykowanie na żywo oraz efekty pirotechniczne.

Zatem razem z naszym plemieniem wszyscy zawołajmy.

Włączamy myślenie, ratujemy ziemie!

To my ekoplemię, działamy w terenie!

Inscenizacja i reżyseria – Anna i Tomasz Rozmianiec

Muzyka – Jakub „Gonzo” Woźniak

Aktorzy – Anna Rozmianiec, Agnieszka Mikulska, Jakub Woźniak, Tomasz Rozmianiec, Artur Klimaszewski

 

Teatr Fuzja

 jest poznańskim teatrem alternatywnym. Teatr rozpoczął działalność w 2006 r. Liderami i założycielami teatru są reżyserzy i aktorzy – Anna i Tomasz Rozmianiec. Fuzja ruchu, dźwięku, obrazu, rytmu i słowa, to język teatru, w którym zespół realizuje się najpełniej. Teatr Fuzja jest jednym z założycieli Spółdzielni Teatralnej i bierze czynny udział we wszystkich projektach tej organizacji. Wspólnie organizują Festiwal Teatrów Zależnych, produkują i prezentują spektakle na festiwalach w Polsce i za granicą. Liderzy teatru prowadzą Pracownię Młodych – projekt edukacyjno-artystyczny dla młodzieży realizowany we współpracy z instytucjami kultury.

Teatr Fuzja po raz 3 na La Stradzie!

Teatr Fuzja – Facebook


Krakowski Teatr Uliczny Scena Kalejdoskop – „Kamienny”, spektakl familijny (50 min.)

„Kamienny” (około godz. 19.15)

to jedna z najnowszych produkcji teatru i niesamowite widowisko plenerowo uliczne. Jest to spektakl familijny, którego narracja o romantycznym bohaterze jest osadzona w pejzażu popularnych bieszczadzkich legend i zapomnianych już bajań. Widz wraz z aktorami wkracza do magicznej krainy gór Bieszczadów. Regionu, w którym niezwykłe legendy, tajemnicze wierzenia i fantastyczne opowieści przeplatają się z rzeczywistością utkaną wśród iście bajkowych krajobrazów. To jednak nie tylko legendy przyczyniły się do powstania opowieści, inspiracją był przede wszystkim człowiek, który w zetknięciu z nimi przejawia najróżniejsze, często skrajne emocje. „Kamienny” został przygotowany z dużą dbałością o warstwę edukacyjną i wychowawczą. Jest to pierwsze widowisko Sceny Kalejdoskop przygotowane z tak dużym rozmachem. Na scenie pojawia się aż trzynaście postaci, każda w innym, niezwykle efektownym kostiumie. Widzowie mają okazje podziwiać aż jedenaście olśniewających masek teatralnych, przygotowanych i wykonanych zgodnie z najwyższymi światowymi standardami. Całości dopełnia niesamowita choreografia, brawurowa gra aktorów i porywająca ścieżka dźwiękowa. To wszystko sprawia, iż ten niezwykły spektakl formy jest wspaniałym przeżyciem i niebanalną rozrywką dla całej rodziny.

Krakowski Teatr Uliczny Scena Kalejdoskop

powstał w 1999 roku w Krakowie.  Założony został przez aktora i reżysera Piotra Kulczyka. Scena Kalejdoskop zajmuje się realizacją przedsięwzięć plenerowo ulicznych takich jak: spektakle, widowiska plenerowe, parady, korowody uliczne, happenigi plenerowe , ale też te realizowane wewnątrz.
Pasja i zaangażowanie w tworzeniu każdego projektu zaowocowały powstaniem wielu widowisk uliczno-plenerowych: „Serca Don Juana” – wystawionego
w blisko trzystu miastach i miasteczkach w Polsce i zagranicą, przesiąkniętego orientalnym mistycyzmem widowiska kostiumowego „Circo Amaro”, a także spektakli rodzinnych: „Graal” i „Eunika w krainie cyrku”. Na uwagę zasługuje też wielkoformatowe widowisko „In Vino Viate” przygotowane na Międzynarodowe Dni Wina .
Spektakle uliczne i plenerowe nie wyczerpują możliwości artystycznych Sceny Kalejdoskop. Lwia część działalności teatru to korowody, parady i happeningi uliczne. Szczególnie te zimowe, zasługują na kilka słów uwagi. Od blisko 17 lata Scena Kalejdoskop realizuje happeningi i korowody świąteczne. Aura Świąt Bożego Narodzenia daje ogromne możliwości artystom ulicznym. „Wielki Korowód Św. Mikołaja” , „Parada Królowej Lodu”, „Jasełka na Wsysokości” oraz „Pierwsza Gwiazda” to happeningi, które z wielkim powodzeniem są realizowane od Bałtyku , aż po Tatry. Ruchome wieże kołowe, różnego rodzaju instalacje, a przede wszystkim niesamowici szczudlarze, żonglerzy, ogniarze, akrobaci na stałe wpisali się w krajobraz polskich jarmarków bożonarodzeniowych. Oprócz niezliczonych występów w Polsce , Krakowski Teatr Uliczny „Scena Kalejdoskop” odwiedził ze swoimi spektaklami Austrię, Białoruś, Rumunię, Niemcy, Ukrainę, Serbię.
oraz Chiny.

Krakowski Teatr Uliczny Scena Kalejdoskop po raz 2 na La Stradzie!

Krakowski Teatr Uliczny Scena Kalejdoskop

Krakowski Teatr Uliczny Scena Kalejdoskop – Facebook


Teatr Nikoli – „Koliber”, spektakl wizualno-plastyczny (50 min.)

„Koliber” (około godz. 20.10)

to najmniejszy ptak na świecie.

W spektaklu traktowany jest jako zabawkowa kukiełka na królewskim dworze. W efekcie pod koniec przedstawienia staje się największym ptakiem na świecie i to daje mu możliwość wprowadzić harmonię w otaczającą go przestrzeń. Spektakl jest przypowieścią o tym, że ci, których świat nie zauważa, mogą wzbić się wysoko ponad przeciętność.

reżyseria – Mikołaj Wiepriew

Mikołaj Wiepriew obchodzi w tym roku 70- lecie, 50-lecie twórczej działalności  i 30-lecie istnienia Teatru Nikoli w Polsce.

Teatr Nikoli

Teatr poetycznej pantomimy, ruchu i ekspresji.
Łączy w sobie elementy stylistyki niemego kina, tańca współczesnego, komedii, sztuki cyrkowej i akrobatyki. Wszystkie przedstawienia to mimodramy gdzie muzyka, ruch i gest są najważniejsze.
Największy nacisk stawiany jest na humor i pozytywną energię, które ułatwiają widzowi swoiste wejście w oglądany spektakl oraz przeżywanie go wspólnie z aktorami.
Dzięki nawiązanemu porozumieniu na linii artyści-publiczność, oglądający mogą wyjść po spektaklu pełni pozytywnych emocji i chęci do dalszego obcowania ze sztuką.
W swoim repertuarze posiadamy zarówno spektakle sceniczne jak i plenerowe.
Ich różnorodna forma, bogactwo treści oraz duża dawka humoru sprawiają, że adresatami twórczości Teatru Nikoli mogą być ludzie w każdym wieku.

Teatr Nikoli po raz 17 na La Stradzie!

Teatr Nikoli

Teatr Nikoli – Facebook


Plac CKiS

godz. 21.00

A3 Teatr Kolekcjonerzy Wzruszeń (Ukraina, Hiszpania, Włochy, Tunezja, Francja, Polska) –  „Słońce na wschodzie, na zachodzie księżyc. Sen nocy letniej”, międzynarodowa parada lampionów/ wędrowny spektakl

„Słońce na wschodzie, na zachodzie księżyc. Sen nocy letniej” (około godz. 21.10)

Wieczorna parada – w miastach, wśród drzew i parków. Niesforna i przewrotna w akcji, porywa widzów do tańca,
ujmuje śpiewem, wodzi na pokuszenie muzyką i korowodami, nie grzeszy prowokacją. Rozświetla noc wielkimi lampionami-maskami, których światłem są tylko drgające świece, ukryte wewnątrz. W postaciach mitycznych stworów: jednorożca, byka, konia, ryby, smoka – ukryci są aktorzy, dzwony i dzwonki.
W spektaklu nie ma słów, jest siła muzyki granej na żywo, śpiew ludzkiego głosu. Spektakl grany ciepłą letnią nocą lub jesienią, o zmierzchu i po zachodzie słońca – łączy dalekie brzmienia szekspirowskiego dramatu z pogańskim obrzędem Nocy Kupały. Jest fuzją zachodniej mitologii ze wschodnim mistycyzmem.

Zapraszamy do udziału w paradzie, można przynieść swoje lampiony (ogień TYLKO sztuczny)!

A3 Teatr Kolekcjonerzy Wzruszeń

A3Teatr nie posługuje się tekstem, choć ten czasami pojawia się. Nie jest teatrem tańca, a jednak ruch łączy z muzyką. Nie jest pantomimą, a gloryfikuje gest. Nie trzyma się linearnych historii, a aktorów wiąże siatką wzajemności; wodzi na pokuszenie humoru i zasępienia, przerysowania zwyczajności, groteski i absurdu. Przetwarza codzienność tworząc z niej kod rytuałów, niezależnych aktów, które układają się na scenie w kolejne odsłony, sekwencje. Widzom pokazuje kalejdoskop obrazów – dynamicznych i statycznych, ostrych i rozmazanych wrażliwością. Nie nazywa rzeczy do końca, pozostawia tę sferę odbiorcy.

A3 Teatr Kolekcjonerzy wzruszeń po raz 3 na La Stradzie!

A 3 Teatr Kolekcjonerzy Wzruszeń

A 3 Teatr Kolekcjonerzy Wzruszeń – Facebook


Teatr HoM  – „Monsieur Charlie”, spektakl komediowy (50 min.)

„Monsieur Charlie” (około godz. 21.50)

to nasz hołd złożony Charliemu Chaplinowi. Spektakl to 4 etiudy komiczne utrzymane w estetyce niemego kina z muzyką graną na żywo przez tapera.

Spektakl nagrodzony za kreację zbiorową na XIX Festiwalu Sztuki Teatralnej w Rybniku oraz nagrodą aktorską za rolę tytułową na ToOFFestiwal 2017.

Spektakl był prezentowany na festiwalach teatrów ulicznych  w Krakowie, Gliwicach, Jeleniej Górze, Hajnówce, Katowicach, Chorzowie, Olkuszu, Brzegu, Oławie, Oleśnicy. Oberhause oraz wielu innych ( ponad 40 prezentacji) Otrzymał Również zaproszenie na prestiżowy Square Festiwal 2020 w Londynie, który niestety ze względu na wybuch pandemii został odwołany.

Reżyseria – Jakub Kabus

Scenariusz – Jakub Kabus

Inscenizacja – Jakub Kabus

Taper – Michał Lipiński

Obsada –  Daria Dorda, Michał Dorda, Katarzyna Kabus, Jakub Kabus, Grzegorz Król

Spektakl bez ograniczeń wiekowych!

Teatr HoM

to projekt integrujący artystów eksplorujących różne formy teatralne, performance, muzyczne i ich wypadkowe. Inicjatorem przedsięwzięcia jest aktor i reżyser teatru pantomimy Jakub Kabus. Patronat nad przedsięwzięciem sprawuje Teatr Mały w Tychach, Miejskie Centrum Kultury w Tychach oraz Stowarzyszenie Śląskie Zakłady Sztuki.

Teatr HoM po raz 2 na La Stradzie!

Teatr HoM

Teatr HoM – Facebook


V.O.S.A. Theatre & BLACKOUT PARADOX (Czechy) – Exp(o)Edition, spektakl finałowy (45 min.)

 

Exp(o)Edition (około godz. 22.45)

Galeria odrodzonych rekwizytów teatralnych, przywołujących wspomnienia z minionych i przyszłych czasów. Przy akompaniamencie muzyki na żywo przejdziesz przez świat gigantycznych marionetek, obiektów kinetycznych, roweru akrobatycznego, kilometrów światłowodów i żywego ognia.

V.O.S.A. Theatre

jest stowarzyszeniem akrobatów, artystów. Zostało założone w 2007 roku w celu okazjonalnej reprezentacji Republiki Czeskiej za granicą. VOSA Teatr został założony przez Jakuba Vedral i Jiří Juráš. Długoletnimi członkami są Salvi Salvatore, Alžběta Nováková, Marek Novák, Václav Hanuš, Kristýna Žebrová, Jonáš Janků i Nikol Šneiderová.

Jesteśmy oddani unikalnemu gatunkowi znanemu młodym i starszym na całym świecie – teatrowi ulicznemu.

Bez długich, niepotrzebnych przemówień opowiada historie poprzez akrobacje, muzykę na żywo i żonglerkę. Teatr zagrał setki spektakli na całym świecie – zawsze z pełnym zaangażowaniem, zawsze z przygotowaną improwizacją. Od Třešť po Szanghaj, od Velké Zálezly po Kolombo, Bahrajn, Kalisz i Dubaj, zawsze i wszędzie z rozmachem i szacunkiem dla publiczności.

Duże lalki, akrobatyczne obiekty, teatr uliczny, muzyka na żywo są dla nas istotną częścią dialogu między performerem a widzem, ten dialog jest naszą odwieczną mantrą na naszej wędrówce po świecie sztuki.

V.O.S.A. Theatre po raz 3 na La Stradzie!

V.O.S.A.

V.O.S.A. Theatre – Facebook


Prowadzenie 

Karolina Romke & Tomek Michalak

prezenterzy Radio Centrum

Radio Centrum 106.4 fm

Radio centrum 106.4 – Facebook


CKiS – „LA STRADA – 30 LAT”, wystawa plakatów


Amfiteatr w Parku Przyjaźni

godz. 12.00

Impreza towarzysząca

Szkoła Tańca i Ruchu Kreatywnego L’Art & Klub Sportowy Tańca i Akrobatyki L’ART- „ L’ARTIADA”, pokazy i warsztaty taneczne, pokazy akrobatyczne, wystawy fotograficzne

L`ARTIADA

Koncert uczniów Szkoły Tańca L’Art oraz Klubu Sportowego L’ART

pokaz tańca na szarfie i kole

pokaz choreografii grup turniejowych i poczatkujących

pokaz najmłodszych uczniów

Wystawa zdjęć związanych z tańcem Kamila Różańskiego ART-FOCUS

GOŚĆ SPECJALNY – Wyjątkowy Występ Vanessy Power Kujawiak – Finalistka Mam Talent i You Can Dance, Światowa Zwyciężczyni UTS 2021

Warsztaty taneczne


Organizator:

 

Partnerzy:

                                        Wiwat Orkiestra Dęta i Mażoretki

 

Wsparcie finansowe:

   

Sponsor:

 

Partnerzy medialni: