40. Jubileuszowe Konfrontacje Chopinowskie

Recital fortepianowy, w którym zagra Rika Ishii z Japonii. Obecnie studiuje na Uniwersytecie Muzycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie prof. Bronislawy Kawalli.

[Od: Nd. 30.07.]

Pałac Myśliwski Książąt Radziwiłłów w Antoninie zaprasza na recital fortepianowy w wykonaniu Riki Ishii z Japonii.

Program koncertu:

Grieg: Holberg Suite op. 40 Prelude (Suita w dawnym stylu Z czasów Holberga)

Debussy: Préludes Livre Bruyères (Preludium Bruyères [Wrzosy] Ondine)

Chopin: Mazurki op. 30

c-moll nr 1

h-moll nr 2

Des-dur nr 3

cis-moll nr 4

Scherzo b-moll op. 31

Nocturne Es-dur op. 55 nr 2

Polonaise Fantasie As-dur op. 61

 

Słowo o muzyce:

Katarzyna Piątkowska-Pinczewska

Rika Ishi

Urodziła się w 1998 w Ibaraki w Japonii. Ukończyła Liceum Muzyczne przy Wydziale Muzyki na Uniwersytecie w Tokio pod kierunkiem prof. Akiyoshi Sako. Obecnie studiuje na Uniwersytecie Muzycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie prof. Bronislawy Kawalli. Jest laureatką Międzynarodowego Konkursu im. Eleny Richter (2014), Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego w Azji (2016) oraz Ibaraki Arts Festival w Japonii (2018), a także Concurs International de Piano Chopin Sessions Felanitx na Majorce (2021), Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego Ischia (2021) oraz Międzynarodowego Konkursu im. Juliusza Zarębskiego (2021, II nagroda). Zagrała wiele koncertów, m.in. podczas festiwalu La Folle Journée (Tokio), oraz Międzynarodowego Festiwalu Pianistycznego (Warszawa). Uczestniczyła również w innych festiwalach i kursach mistrzowskich.

 

Zorganizowano ze środków Samorządu Miasta Ostrowa Wielkopolskiego oraz sponsorów przy współpracy Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu.

Wyjazdy autobusu w dniach koncertu ul. Wolności 20 (przystanek MZK), godz. 18.3o

Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu jest współorganizatorem wydarzenia.