6.Kalisz Ambient Festiwal – wernisaż wystawy prac Tadeusza Łuczejko

Zapraszamy na wyjątkową wystawę prac Tadeusza Łuczejko - niepublikowane OKŁADKI PŁYT... Wydarzenie odbędzie się w hallu CKiS, w ramach 6.edycji Kalisz Ambient Festiwal. Oprawa muzyczna wernisażu - DJ SOK.

[Od: Śr. 18.10.] Potrwa do: Nd. 12.11.
Bilety: wstęp wolny, o

Tadeusz Łuczejko

pod koniec lat 70-tych wraz z Mirosławem Czyżykiewiczem i kilkoma innymi przyjaciółmi zakłada „PRACOWNIĘ TRÓJWYMIAROWYCH MARZEŃ” – grupę grającą muzykę z pogranicza elektroniki.
W roku 1999 wraz z Piotrem Woltyńskim zakłada duet „AQUAVOICE” W roku 2001 Tadeusz Łuczejko działając już jako solista pod starym szyldem „AQUAVOICE” zostaje laureatem złotej dziesiątki plebiscytu słuchaczy radiowej „TRÓJKI” na najlepsze nagranie muzyki elektronicznej.

Na swoim koncie ma koncerty obok takich artystów jak: Tomasz Stańko, Józef Skrzek, Marek Hołoniewski, Robin Guthrie /Cocteau Twins/, Banco de Gaia, „Higher Inteligence Agency”, Manuel Goetsching, Pieter Nooten, Marek Biliński czy Wojtek Konikiewicz.
Od roku 2003 Tadeusz Łuczejko jest organizatorem i dyrektorem artystycznym Międzynarodowych Prezentacji Muzycznych „AMBIENT”, które corocznie odbywają się w Gorlicach.
W roku 2007 otrzymuje wyróżnienie „MOST STAROSTY”, którego laureatami są m.in. Andrzej Stasiuk – pisarz, Zbigniew Preisner – muzyk, Mariola Cieniawa-Puchała – pianistka. Dwa lata później zostaje laureatem nagrody „MOST STAROSTY” jako współzałożyciel zespołu „OSTATNIA WIECZERZA w KARCZMIE PRZEZNACZONEJ DO ROZBIÓRKI” w którym debiutuje
śpiewający poeta Mirosław Czyżykiewicz.


Na swoim koncie ma 9 płyt autorskich. Jedna z nich zatytułowana „COLD” znalazła się na pierwszym miejscu wśród najchętniej kupowanych płyt z muzyką elektroniczną z katalogu firmy „GENERATOR”. W 2015 roku płyta „Early recordings”, zawierająca wczesne nagrania „Aquavoice” otrzymuje od miesięcznika „High Fidelity”, zaszczytny tytuł „Płyty roku” oraz dwie nagrody ” Red Button” i „Red Fingerprint” za wybitne walory artystyczne i wysoką jakość dźwięku.

Jako plastyk, przez siedem lat projektował ilustracje książkowe współpracując z takimi wydawnictwami jak „Iskry”, „Alfa” – Warszawa, „PiK” – Katowice czy „ART” w Kielcach. Na koncie ma okładki do książek Stephena Kinga, Roberta Howarda, Poula Andersona, Jacka Higginsa i innych. Za swoje plakaty otrzymał kilka nagród i wyróżnień. Jest autorem kilku wystaw indywidualnych między innymi w Dani, na Słowacji oraz w Polsce- w Warszawie (dwukrotnie), w Katowicach, w Żywcu, w Tarnowie, w Nowym Sączu. Obecnie zajmuje się malarstwem, projektowaniem okładek płyt i plakatów.
W roku 2007 Tadeusz Łuczejko został wpisany jako artysta do
międzynarodowej encyklopedii „Who is Who”.

  

  

Spotkanie z artystą – Tadeuszem Łuczejko odbędzie się 28.10. o godzinie 17.00 w Art Cafe CKiS. Zapraszamy!

Dołącz do wydarzenia: TADEUSZ ŁUCZEJKO – WYSTAWA PRAC


DJSok – oprawa muzyczna wernisażu

 Łukasz DJSok Pawelski – pochodzący z Kalisza miłośnik wszelkich elektronicznych, tanecznych brzmień. Korzeniami głęboko zanurzony w kulturze afroamerykańskiej lat 90-tych, w swoich setach czerpiący z niej garściami po dziś dzień. Mimo tego stroniący od wszelkich etykiet – podczas jego występów możecie spodziewać się wiele, lub niemalże wszystkiego. Jego sety to miks szeroko pojętej muzyki basowej i często bardzo zaskakujących akcentów z całego świata muzyki. W klubach i na scenie pojawia się od kilkunastu lat. Trudno wymienić osoby i miejsca w których występował, wystarczy nadmienić, iż nie tylko w Polsce…