7. Kalisz Ambient Festiwal

Kalisz Ambient Festiwal to impreza kierowana do fanów muzyki ambientowej, elektronicznej i eksperymentalnej. Przed nami aż 8 koncertów (Polska, Armenia, Austria, Grecja), oraz Muzyczny Rynek (min. giełda płyt, prezentacja sprzętu audio i studyjnego) i szkicowanie w ołówku - Marcin Burmiński.

[Od: Pt. 28.09.] [Od: So. 29.09.] Potrwa do: So. 29.09.
Bilety: sala widowiskowa, przedsprzedaż: bilety - 40,00 zł i karnety - 70,00 zł / sprzedaż od 22 września: bilety - 50,00 zł i karnety - 80,00

www.kaliszambientfestiwal

facebookkaliszambientfestiwal

wydarzeniefacebook7kaliszambientfestiwal


Armat Project (PL/AM)

nawiązuje do tradycyjnej melodyki ormiańskiej oraz klasycznej muzyki elektronicznej.
Oba te style łączy wbrew pozorom bardzo wiele – tajemnicze, pobudzające wyobraźnię kompozycje, brzmienia nadające głębi i powagi, dłuższe i rozbudowane formy.
Ten powstały pod koniec 2017 roku zespół odnajduje obie te stylistyki, konfrontuje i łączy. Członkowie ARMAT PROJECT wywodzą sie z różnych środowisk muzycznych; spiewali w chórach, grali w orkiestrach, zespołach rockowych i elektronicznych. Są to m.in. członowie legendarnych zespołów polskiej sceny alternatywnej takich jak DÜSSELDORF i KAFEL. Teraz otwierają nowy etap swojej twórczości.
Na swym debiutanckim występie w ramach festiwalu Kalisz Ambient wystąpią w składzie: Nelli – Duduki, flety Shvi i Pku Kwinto – wokal

Mammoth Ulthana (PL)

to duet muzyków (Jacek Doroszenko, Rafał Kołacki – Arwidas Sabonis) tworzących organiczne kompozycje muzyczne. Elektronika zmieszana jest tu z brzmieniem gongów, dzwonów, rogów i zestawu instrumentów etnicznych. Idea formy muzycznej zespołu opiera się na wzajemnym przenikaniu brzmienia tradycyjnych instrumentów akustycznych ze strukturami dźwiękowymi generowanymi przez oprogramowanie komputerowe. Wynikiem kombinacji jest intensywna przestrzeń muzyczna osadzona na solidnych podstawach kompozycyjnych, a jednocześnie bogata w partie nieprzewidzianych zdarzeń dźwiękowych.
Koncepcja ideologiczna projektu jest zbudowana wokół wizji plemienia Mammoth Ulthana, prastarej społeczności szamanów. Muzycy starają się wcielić w życie fenomen doświadczania rzeczywistości poprzez medytację dźwięku, niekoniecznie w stricte muzycznym charakterze. Występom duetu towarzyszy kontemplacyjna projekcja wizualna.

 Kriistal Ann (GR)

to jedna z najbardziej utalentowanych artystek gatunku minimal cold wave. Artystka rozpoczęła w 2013 swoją solową karierę, aby poszerzyć swoje brzmieniowe horyzonty, poprzez wewnętrzne odczucia i emocjonalne zmiany pojawiające się w duszy każdego człowieka. Na początku 2014 stworzyła ze swoim partnerem Toxic Razor zespół minimal synth i Paradox Obscur, będący bodźcem do ekspansji i interakcji z publiką i innymi artystami. Od tego czasu stworzyła też kilka kanałów dźwiękowych, tworząc przy tym kilka projektów takich jak Toyotomi, inspirujący się kulturą lat 80-tych i projekt Sine Silex, oparty na elektronice z dodatkiem eksperymentalnych brzmień z atmosferycznymi krajobrazami.

Paradox Obscur (GR)

to jeden z najciekawszych współczesnych projektów synth popowych, który nawiązuje stylistycznie do nowoczesnej chłodnej elektroniki – odkrywczej i świadomie czerpiącej z dokonań prekursorów gatunku tworzących na początku lat osiemdziesiątych: doskonały analogowy synth, taneczny rytm, poetycka głębia tekstów, oraz fenomenalny kobiecy wokal – tak w skrócie można zdefiniować Paradox Obscur. Projekt powstał w Grecji w styczniu 2014, a założyli go Toxic Razor i Kriistal Ann. Ich debiutancki album został wydany przez wytwórnię Peripheral Minimal i podbił od razu serca fanów ciemniejszej strony muzyki syntezatorowej. W sumie mają na koncie 3 pełne albumy, a do Kalisza przyjadą wypromować jeszcze świeży, najnowszy „Artifact” wydany w 2017 nakładem Young and Cold RecordsBlokowisko (PL)

 

na tegorocznej edycji Made in Kalisz Festival duet zdobył główną nagrodę i będzie reprezentował kaliską scenę eksperymentalną.

 

 

 

facebookblokowisko

 

 

 

Mia Zebelka (AUT)

Prosto z Wiednia zawita do nas jedna z najbardziej nowatorskich skrzypaczek świata! Mia Zabelka jest uznawana za pionierkę elektroakustycznego performance, a jej koncerty to zapierające dech w piersiach akty sztuki muzyczno – wizualnej. Jedno jest pewne… tego koncertu nie możecie przegapić!

Prosto z Wiednia zawita do nas jedna z najbardziej nowatorskich skrzypaczek świata! Mia Zabelka jest uznawana za pionierkę elektroakustycznego performance, a jej koncerty to zapierające dech w piersiach akty sztuki muzyczno – wizualnej. Jedno jest pewne… tego koncertu nie możecie przegapić!

Ania Orthodox – akustycznie (PL)

Zobaczymy wyjątkowy koncert, którego główną bohaterką będzie wokalistka zespołu Closterkeller – Anja Orthodox. Artystka zagra koncert akustyczny w duecie, a na warsztat pójdą wszystkie największe hity zespołu. Pozycja obowiązkowa dla wszystkich fanów Closterkeller, ale nie tylko…

Czarna dama polskiej sceny muzycznej, twarz i głos zespołu Closterkeller zagra w duecie akustycznym wszystkie największe hity swojego zespołu w specjalnych aranżacjach. W takiej odsłonie Closterkeller jeszcze nigdy nie występował!

Coś takiego będzie miało miejsce pierwszy raz w historii zespołu!

 

 

Variete (PL)

zespół założony jesienią 1983 roku to jeden z najważniejszych przedstawicieli polskiej sceny nowofalowej i zimnofalowej lat 80. XX w. W swojej twórczości prezentował chłodną, surową muzykę po części inspirowaną The Cure czy Joy Division.
W 1993 roku, po 10 latach istnienia, ukazuję się w końcu debiutancki album grupy, zatytułowany „Variete
W następnych latach zespół znacznie częściej przypominał o swoim istnieniu. Na rynku pojawiły się kolejne longplaye: „Koncert w Teatrze Stu” (1994) oraz „Wieczór przy balustradzie”(1996). Niestety, po okresie wzmożonej aktywności, o kapeli ponownie zrobiło się cicho – mimo, że formacja nadal oficjalnie istniała, nigdzie nie występowała, nie doszło także do zarejestrowania jakiegokolwiek materiału. Dopiero w 2001 roku panowie zaczęli ponownie odbywać próby a przed końcem roku dali także kilka koncertów – jednak na dobre powrócili dopiero w maju następnego roku. W 2002 roku nakładem wytwórni Furia Musica, ukazał się w końcu rzeczywisty debiut zespołu, pod tytułem „Bydgoszcz 1986”. Poza piosenkami nagranymi w 1986 roku na wydawnictwo trafiło także kilka bonusowych kompozycji pochodzących z koncertów grupy z 1989 roku. W księgarniach natomiast można było nabyć drugi tomik poezji lidera „Record – Play”. Co istotne, niektóre z wierszy, zostały wykorzystane później jako teksty Variété.
W czerwcu 2003 roku formacja weszła do studia Mózg w Bydgoszczy, gdzie rozpoczęła pracę nad muzyką mającą wypełnić jej kolejny album. Nagrania trwały do listopada następnego roku. Gotowe dzieło zatytułowane „Nowy materiał” trafiło na sklepowe półki w marcu 2005 roku (ukazało się nakładem wytwórni Pomaton EMI).

W październiku 2006 roku grupa udała się na krótką trasę koncertową do Stanów Zjednoczonych, gdzie muzycy zagrali przede wszystkim dla Polonii w Nowym Jorku i Chicago. Członkom zespołu na tyle spodobało się w pierwszym z wymienionych miast, że właśnie tam postanowili nagrać materiał na nową płytę (wspomogło ich dwóch miejscowych instrumentalistów: basista Donald Dixon i perkusista Luigi Franceschi). I tak do kwietnia 2007 roku w USA powstała lwia część materiału, który następnie był już kończony w bydgoskim studiu Mózg. Krążek początkowo planowany był na jesień tego samego roku, jednak termin ten nie został dotrzymany. Skończony longplay, zatytułowany został „Zapach wyjścia” i pojawił się w sprzedaży w kwietniu 2008 roku. Ciekawostką jest to, że do pierwszego tysiąca egzemplarzy został dołączony kolejny wiersze Grzegorza pod tytułem „Bydgoszcz – Nowy Jork”. Po jego ukazaniu się formacja ruszyła w promocyjne tournée, podczas którego zaliczyła między innymi występ w studiu im. Agnieszki Osieckiej dla radiowej Trójki Warto dodać, iż „Zapach wyjścia” w marcu 2009 roku został wyróżniony na Nagrodach Polskich Melomanów za album roku – Nowa Fala/Synth Pop/Cold Wave.
Natomiast jesienia 2017 roku ukazał się najnowszy album „Nie Wiem”

Foto: Andrzej Roszczak


Muzyczny Rynek

prezentacja sprzętu audio i studyjnego,
giełda płyt winylowych, CD, kaset magnetofonowych oraz wiele innych ciekawych atrakcji, których dostarczą firmy:
Toruńska Giełda Winylowa
Gramofonowa.pl
Music Store Poznań
Szkicowanie w ołówku – Marcin Burmiński
……………………….
Muzyczny Rynek trwać będzie podczas obu dni festiwalowych w hallu CKiS oraz w Art Cafe
Więcej informacji pod numerem telefonu: 604 217 684

Dołącz do wydarzenia: Muzyczny Rynek


         


KUP BILET:

KARNET – 7. Kalisz Ambient Festiwal

1 dzień – 7. Kalisz Ambient Festiwal

2 dzień – 7. Kalisz Ambient Festiwal