9. Fingerstyle Feeling Festival – festiwal gitary akustycznej

Pomysł Festiwalu zrodził się z wielkiej pasji i zamiłowania do brzmień gitary akustycznej.
W ramach Festiwalu odbyło się ponad dwadzieścia koncertów z udziałem fenomenalnych gitarzystów akustycznych z kraju oraz gwiazd światowego formatu.
Dodatkowym atutem towarzyszącym Festiwalowi jest konkurs, który umożliwia zaprezentowanie przez gitarzystów, przybyłych z różnych zakątków Polski, swoich umiejętności oraz ich konfrontacji z profesjonalną oceną.

[Od: So. 06.04.]
Bilety: 35,00 (cena obejmuje 3 koncerty)


Marcin Rozynek (Polska)

Polski wokalista, autor piosenek, producent muzyczny. Członek Akademii Fonograficznej ZPAV. Wydał w swojej karierze sześć płyt studyjnych, z czego dwie nagrał z zespołem Atmosphere. Współpracował z Grzegorzem Ciechowskim. Marcin Rozynek jest zdobywcą Fryderyka w kategorii Wokalista Roku w roku 2004, Superjedynki na festiwalu Opole 2004, Eska Music Awards 2004 w kategorii Artysta Roku, Mikrofon Popcornu 2004 i 2005. W 2004 roku brał również udział w Krajowych Eliminacjach do Konkursu Piosenki Eurowizji 2004, podczas których jego utwór „Nick of Time” zajął trzecie miejsce.


Sergio Altamura (Włochy)

Urodził się w Molfetcie, mieście w prowincji Bari we Włoszech. Ukończył Wydział Muzyczny Uniwersytetu w Bolonii. Karierę rozpoczął w 1985 roku lecz dopiero od 1993 roku poświęcił się nauce gry na gitarze akustycznej. W roku 1995 rozpoczął serię koncertów, które spotkały się z dużym uznaniem we Włoszech. W 1998 roku rozpoczął nowy projekt z The Ark Ensemble we współpracy z perkusistą grupy Pino Basile.
Sergio Altamura wiele czasu poświęca na komponowanie muzyki teatralnej, filmowej, a nawet dokumentalnej. Od 1994 roku organizuje coroczne seminaria poświęcone współczesnym technikom gitary akustycznej.
Artysta w swojej muzyce lubi eksperymentować. Wykorzystuje do jej prezenttacji dużą ilość przedmiotów, które z graniem na gitarze raczej się nie kojarzą.


Maneli Jamal (Iran/Kanada)

Mieszkał w pięciu różnych krajach (Iran, Białoruś, Niemcy, USA, Kanada).
Należy do grona nielicznych gitarzystów, którzy posiadają równowagę mocy i wrażliwości.
Jego rytmiczne koncepcje mogą być na przemian krótkie i gęste lub dokładnie zbadane poprzez kilka ruchów i opowieści z życia.
Maneli Jamal wygrał niezliczoną ilość konkursów muzycznych na całym świecie.

Wychowany w artystycznej i muzycznej rodzinie występował jako solista już na 5 kontynentach i w 15 krajach. Ma sygnowaną gitarę akustyczną nazwaną jego imieniem i był na okładce magazynu Toronto 2015 (500 000 kopii rozpowszechnianych na całym świecie).

Organizator:   1f

Sponsor Główny: 

Sponsorzy:           

Sponsor nagród:  

Partner medialny: