Akademia Gitary 60+

Od początku istnienia Akademii Gitary jej wydarzenia adresowane są do każdego. Dzięki festiwalowi gitara stała się atrybutem spotkań w gronie przyjaciół i letnich wędrówek. I na taką przygodę zapraszamy naszych Drogich Seniorów (60+) już 29 sierpnia - malowniczy Śmiełów z gitarą w roli głównej!

[Od: Śr. 29.08.]
Bilety: 25.00

Jednym z wydarzeń towarzyszących tegorocznemu Festiwalowi będzie projekt Akademia Gitary 60+ dedykowany Seniorom, których zapraszamy na wyjątkowy gitarowy koncert w Śmiełowie – uroczym zakątku Wielkopolski.

Myślą przewodnią wszystkich wydarzeń w ramach cyklu Akademia Gitary 60+ jest integracja Seniorów poprzez koncerty muzyki gitarowej oraz zwiedzanie pięknych zakamarków Wielkopolski. Starsi melomani będą mogli się wybrać do Śmiełowa na koncert Jagody Świdzińskiej oraz zwiedzić tam Muzeum Adama Mickiewicza. Wyjazd z Kalisza.

 

 

 


SZCZEGÓŁOWY PROGRAM IMPREZY
29 sierpnia (środa) 2018 r.

godz. 10:15 – zbiórka Seniorów przed Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu
godz. 10:30 – wyjazd pierwszego autokaru z Kalisza do Śmiełowa
godz. 10:45 – wyjazd drugiego autokaru z Kalisza do Śmiełowa
UWAGA!
– przy wejściu do autokaru, każdy z uczestników musi mieć przy sobie bilet, 
– trasa Kalisz –Śmiełów nie powinna trwać więcej niż 60 minut,
– Organizator wydarzenia zapewnia uczestnikom butelkę wody niegazowanej 0,5 l.
godz. 11:30-11:45 – przyjazd do Pałacu w Śmiełowie – przywitanie gości
godz. 12:00 – zwiedzanie Zamku w Śmiełowie – dwie grupy, wyruszające w odstępie 15-20 minut
godz. 14: 00 – koncert gitarowy Jagody Świdzińskiej
godz. 15:30 – obiad w Restauracji Familijna (mięso, ziemniaki, surówka)
godz. 16:40 – wyjazd z Śmiełowa
godz. 17:40 – przyjazd do Kalisza


Jagoda Świdzińska (foto za www.lazienki-krolewskie.pl)

16-letnia gitarzystka Jagoda Świdzińska to pochodząca z Lubonia uczennica poznańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. Jadwigi Kaliszewskiej. Naukę gry na gitarze rozpoczęła w wieku siedmiu lat. Mimo młodego wieku może poszczycić się uczestnictwem w wielu mistrzowskich kursach gitarowych oraz tytułem laureatki krajowych i międzynarodowych konkursów, m. in.: Międzynarodowego Konkursu Gitarowego w Olsztynie (II miejsce w 2016), Międzynarodowego Konkursu Gitarowego w Olsztynie (III miejsce w 2016), Międzynarodowego Konkursu Gitarowego Cithara Ignea w Żorach (I miejsce w 2016), Ogólnopolskich Spotkań Gitarowych w Elblągu (II miejsce w 2016), Międzynarodowego Konkursu Gitarowego w Monheim am Rhein (wyróżnienie najwyższego stopnia w 2016), Ogólnopolskiego Konkursu Gitarowego w Tczewie (Grand Prix w 2016), czy Jubileuszowego Międzynarodowego Konkursu Gitarowego w Ełku (I miejsce w 2015). Została także finalistką I. edycji Ogólnopolskiego Konkursu Młodych Indywidualności Muzycznych Atma 2016 w Zakopanem.
W swoim repertuarze posiada utwory skomponowane w różnych okresach muzycznych. Bardzo ceni Bacha, jednak najchętniej wykonuje utwory powstałe w XX wieku.
Od 2016 znajduje się pod opieką Krajowego Funduszu na rzecz dzieci, nad którym honorowy patronat przejęła Pierwsza Dama RP Agata Kornhauser-Duda.