„BAJKA O SZCZĘŚCIU” – spektakl dla dzieci

Spektakl Teatru Lalki i Aktora z Wałbrzycha. „Bajka o szczęściu” jest przejmującą historią przyjaźni Dziadka i trójki utalentowanych zwierząt: tańczącej Myszki, śpiewającego Kogucika, muzykalnej Świnki. Ich przyjaźń zostaje wystawiona na ciężką próbę.

[Od: Cz. 19.05.]

„Bajka o szczęściu” jest przejmującą historią przyjaźni Dziadka i trójki utalentowanych zwierząt: tańczącej Myszki, śpiewającego Kogucika, muzykalnej Świnki. Ich przyjaźń zostaje wystawiona na ciężką próbę. Dopiero po utracie ukochanych zwierząt, które Dziadek sprzedał Handlarzowi za pospolite, ale wówczas dla niego magiczne przedmioty: fajkę, nożyk i zegarek, zrozumiał, jak szczęśliwe oraz pełne przyjaźni wiódł z nimi życie.
Jak przystało na bajkę alegoryczno-dydaktyczną, ukazuje ona walkę dobra ze złem, które uosabiają dobrotliwy Klaun oraz zły i przebiegły Handlarz. Ich wpływ na losy bohaterów jest niezwykle wymowny i decyduje o tym, że znowu powraca szczęście i harmonia. Wobec przesłania sztuki, uświadamiającego głęboką potrzebę przyjaźni z drugim człowiekiem, którą należy pielęgnować i stawiać wysoko ponad materializmem dzisiejszego świata, nikt nie może pozostać obojętnym – ani dziecko, ani dorosły.

Spektakl dla dzieci w wieku od 3 lat.
Czas trwania: 55 min.
Cena biletu: 14,- zł dla grup powyżej 40 dzieci; 15,- zł dla grup poniżej 40 dzieci. Opiekunowie – wstęp bezpłatny.

BAJKA O SZCZĘŚCIU karta zgłoszenia

Kup bilet online: