Calisia Forum Jazz – jazzowe warsztaty muzyczne

Stowarzyszenie „Tryton” oraz Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu zapraszają na warsztaty muzyczne Calisia Forum Jazz. Zajęcia poprowadzą mgr Witold Janiak (piano) oraz mgr Mirosław Skowroński (perkusja).

[: Pt. 20.05.]

Witold Janiak i Mirosław Skowroński

Warsztaty Jazzowe Calisia Forum Jazz wystartują 20 maja 2022 roku. Przed nami wydarzenie, którego miłośnicy improwizowanych brzmień nie mogą przegapić!
Warsztaty jazzowe w Kaliszu zapewnią uczestnikom możliwość bezpośredniego kontaktu z wykładowcami uczelni artystycznych, znanymi ze swojej kreatywności, muzycznych osiągnięć i międzynarodowych występów. Wydarzenie stwarza szansę do nawiązania kontaktów z pasjonatami jazzu z całej Polski. Kaliskie spotkanie organizowane jest z myślą o wszystkich, którzy chcą poznać tajniki muzyki jazzowej oraz mają ochotę na wspólne jamowanie, z doświadczoną sekcją rytmiczną. W programie przewidziane są zarówno standardy jazzowe jak i utwory z gatunku szeroko pojętej muzyki estradowej.
Zapraszamy wszystkich chętnych, którzy chcą poprawić swój warsztat muzyczny. Wśród uczestników mile widziani są zatem miłośnicy fortepianu, instrumentów klawiszowych, trąbki, saksofonu, puzonu, perkusji, gitary, gitary basowej czy kontrabasu.

Plan warsztatów
godz. 8.00 – 11.00  warsztaty-perkusja
godz. 11.00 – 14.00  warsztaty – instrumenty klawiszowe, bas, gitara, instrumenty dęte, perkusja
godz. 14.00 – 15.00  przerwa obiadowa
godz. 15.00 – 18.00  zespoły instrumentalne dla wszystkich uczestników warsztatów
godz. 18.00 – 19.15  kolacja
od godz. 19.15  występ WITOLD JANIAK HAMMOND TRIO oraz jam session (wstęp wolny)

Posiłki we własnym zakresie z możliwością zakupu na miejscu. Koszt warsztatów: 100 zł.

Wszelkie informacje dotyczące zapisów udziela Mirosław Skowroński tel. 606 133 145 lub miroslawskowronski@wp.pl.

Organizator:


Zajęcia poprowadzą mgr Witold Janiak (piano) oraz mgr Mirosław Skowroński (perkusja).
Witold Janiak – pianista, kompozytor. Absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach. Laureat Grand Prix Bielskiej Zadymki Jazzowej i Krokus Jazz Festival. Dwukrotny laureat nagrody „Oscar Jazzowy” Stowarzyszenia Melomani. Wydał sześć autorskich płyt. Regularnie koncertuje w kraju i zagranicą. Jest wykładowcą fortepianu, harmonii jazzowej i improwizacji w Zakładzie Jazzu Akademii Muzycznej w Łodzi. Dokonał licznych nagrań radiowych i telewizyjnych. Jest autorem muzyki do musicalu „Dlaczego Maciek nie poszedł do nieba” łączącej elementy jazzu i muzyki ludowej.

 

 

Mirosław Skowroński – absolwent Akademii Jazzu i Muzyki Estradowej w Katowicach. Wykładowca Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Wydziału Pedagogiczno – Artystycznego w Kaliszu, nauczyciel perkusji w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. H. Melcera w Kaliszu.
Kształcił swoje umiejętności pod okiem takich wykładowców jak Adam Buczek, Krzysztof Przybyłowicz, Zbigniew Lewandowski, Skip Haden czy Marcin Jahr. Na swoim koncie ma liczne nagrania sesyjne, m.in. dla TVP2, TVP Polonia, TVP Szczecin i TVN. Zdobył I miejsce na Festiwalu Jazzu i Muzyki Estradowej w czeskim Primator oraz III miejsce na Festiwalu Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Jeleniej Górze. Współpracował z kaliskim Teatrem im. Wojciecha Bogusławskiego, zajmując się oprawą muzyczną kabaretu „KAT”.