Dmitrij Szyszkin/Shishkin – recital fortepianowy

Recital fortepianowy z okazji 206. rocznicy urodzin Fryderyka Chopina

[Od: Nd. 21.02.]

Kaliskie Centrum Kultury i Sztuki zaprasza do Pałacu Książąt Radziwiłłów w Antoninie na koncert z okazji 206. rocznicy urodzin Fryderyka Chopina. Bohaterem niedzielnego wieczoru, 21 lutego, będzie znakomity rosyjski pianista – DMITRIJ SZYSZKIN/SHISHKIN.
Program antonińskiego występu przewiduje utwory Fryderyka Chopina, Wolfganga Amadeusza Mozarta i Sergiusza Prokofiewa.
F. Chopin:
Rondeau c-moll nr 1
3 Mazurki op. 59 (a-moll, As-dur, fis-moll)
Scherzo nr 2

W.A. Mozart:
Sonata A-dur nr 11

S. Prokofiew:
4 Etiudy op. 2 (d-moll, e-moll, c-moll, c-moll)

BILETY w cenie:
45 zł, 40 zł, 35 zł parter (I sektor), 35zł, 30 zł parter (II sektor),
30 zł – I galeria (rząd 1), 20 zł – I galeria (rząd 2), 30 zł – II galeria (rząd 1), 20 zł – II galeria (rząd 2)
w kasach:
– Pałacu Myśliwskiego w Antoninie, tel. 62 73-48-300
– Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu, tel. 62 76-52-552

AUTOKARY dla publiczności w Kaliszu, Plac Bogusławskiego o godz. 15.30, w Ostrowie Wielkopolskim, ul. Wolności 29, godz. 16.00.

DMITRIJ SZYSZKIN/SHISHKIN jest laureatem VI nagrody na XVII Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie w 2015 roku. Urodził się 12 lutego 1992 r. w Czelabińsku. Pierwszych lekcji fortepianu udzielała mu matka, nauczycielka i pianistka. Już jako niespełna dwulatek potrafił wykonać drobne utwory, w wieku trzech lat dał swój pierwszy koncert a z orkiestrą wystąpił trzy lata później. Od czwartego roku życia kształcił się Szkole im. Piotra Czajkowskiego w rodzinnym mieście. Po pięciu latach wstąpił do moskiewskiej Szkoły im. Gniesinych i rozpoczął naukę pod kierunkiem Mikhaila Khokhlova. Od 2010 r. studiuje w tamtejszym Konserwatorium u Eliso Virsaladze. W tym samym roku zagrał na Placu Czerwonym dla publiczności i władz I Koncert Czajkowskiego z Orkiestrą Gnessin Virtuosi pod batutą Mikhaila Khokhlova. Jest laureatem dużej liczby nagród, m.in. w Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Ferruccio Busoniego (III nagroda, 2013), w konkursach w Rosji, Chinach, Niemczech, Bułgarii i Polsce. Występował z orkiestrami w całej Rosji, także z Moskiewską Narodową Orkiestrą Symfoniczną czy z orkiestrą Filharmonii Moskiewskiej. Koncertował w Bułgarii, Niemczech, krajach byłej Jugosławii, we Włoszech, w Hiszpanii, we Francji, w Wielkiej Brytanii, Japonii, Austrii, Chinach i Polsce. Poza pianistyką z powodzeniem poświęca się też komponowaniu.

http://www.arte90.com.pl/dmitry-shishkin.html