Edyta Draus – rysunek

Wystawa prac Edyty Draus prezentuje wydruki rysunkowych kolaży, mocno nawiązujących do tematyki fitnessu.

[Wernisaż: Śr. 11.05.] Potrwa do: Nd. 12.06.
Edyta Darus - rysunek

Edyta Draus – absolwentka grafiki warsztatowej na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. W 1998 roku uzyskała dyplom z wyróżnieniem w zakresie linorytu w pracowni prof. Zbigniewa Lutomskiego. Za jedną z grafik dyplomowych otrzymała w 2000 roku Nagrodę im. Haliny Chrostowskiej na 4. Triennale Grafiki Polskiej w Katowicach.
Mówi, że cokolwiek robi, i tak wraca do rysunku. Dzisiaj chętnie tworzy w małym formacie, nie odwołując się już do abstrakcyjnych form i treści. Charakterystyczną, lekką kreską opowiada zwykłe historie, z których bohaterami łatwo jest się utożsamić. Podszyte ironią rysunki Edyty śmieszą jednak tylko przez chwilę.

Wystawa prac Edyty Draus w Galerii w Hallu w kaliskim Centrum Kultury i Sztuki prezentuje wydruki rysunkowych kolaży, mocno nawiązujących do tematyki fitnessu. Autorka ma na swoim koncie sukcesy w tej dziedzinie – w latach 2007 i 2008 była wicemistrzynią Polski w fitnessie sylwetkowym. Nie śmieje się z mody na zdrowie – raczej dystansuje się do presji bycia fit za wszelką cenę, do tego, co zamiast nam, służy jedynie czyjejś aprobacie.