Estrada Folkloru 2021 – Doruchów

Kolejna z tegorocznych Estrad Folkloru odbędzie się w Doruchowie koło Ostrzeszowa. Będziemy wzruszać się przy pieśniach tradycyjnych, bawić słuchając i oglądając występy w wykonaniu regionalnych artystów z zespołów tanecznych, śpiewaczych oraz kapel ludowych. Zatańczymy także w zabawie ludowej przy muzyce na żywo.

[Od: Nd. 01.08.]
Bilety: wstęp wolny

Estrada Folkloru 2021

DORUCHÓW koło Ostrzeszowa

boisko sportowe

1 sierpnia 2021 niedziela

godz. 16:00 

 

Estrady Folkloru 21, proj. Krzysztof Rospondek

Estrady Folkloru 21, proj. Krzysztof Rospondek

W Doruchowie weźmiemy udział w zabawie przy śpiewie, muzyce i tańcu regionalnych zespołów z Południowej Wielkopolski. Wystąpią: „Kalina” z Blizanowa z Kapelą, „Korzeniewianki”, „Koźminiacy”, „Liskowianie” oraz Kapela „Brzeziny” z Kaliskiego, „Biadkowianki”, „Lutogniewiacy” i „Łagiewniczanie” z Krotoszyńskiego, a także gospodarze miejsca „Doruchowianie” i solista Lech Owczarek z Doruchowa. Zatańczy złożony z dorosłych par Zespół Tańca Ludowego „Głogowianie” z Ostrowskiego. Spotkamy się również z twórcami ludowymi na warsztatach i targach sztuki ludowej (hafciarstwo i koronkarstwo, rzeźba w drewnie). Zabawę ludową w ramach cyklu Tańce blisko ziemi poprowadzi Kapela z Kociny.

 

Estrada Folkloru to najważniejsze spotkanie z kulturą tradycyjną Południowej Wielkopolski.

Głogowianie

Głogowianie

Plakat Estrad Folkloru 2021 zaprojektował Krzysztof Rospondek. Scenografię przygotował Tomasz Sadło z CKiS w Kalisza.

program EF Doruchów 21

Targi Doruchów 21 lista

Zapraszają:

Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu

Gminny Ośrodek Kultury w Doruchowie www.doruchow.pl

Partner medialny: radioCENTRUM_106.4

Doruchowianie

Doruchowianie

WSTĘP WOLNY!


Estrady Folkloru 2021 odbywają się w ramach zadania Melodie stamtąd. Festiwal, Estrady Folkloru i warsztaty Ziemi Kaliskiej dofinansowanego ze środków Ministra Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego oraz ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego.