Estrada Folkloru 2022 – Ceków

Pierwsza z tegorocznych Estrad Folkloru odbędzie się w podkaliskim Cekowie. Usłyszymy wielkopolskie śpiewy i melodie tradycyjne. Zobaczymy piękne tańce i stroje ludowe.

[Od: Nd. 19.06.]

 

Estrada Folkloru 2022

CEKÓW

19 czerwca / niedziela / godz. 15:00

Plac przy OSP

 

Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu oraz Gminne Centrum Kultury Sportu i Rekreacji w Cekowie-Kolonii zapraszają do uczestniczenia w Estradzie Folkloru 2022 w Cekowie w niedzielę 19 czerwca 2022 roku od godz. 15:00 do ok. 17:00 (w miejscowości 62-834 Ceków 17A, scena plenerowa obok Sali OSP, powiat kaliski).

W Estradzie Folkloru wezmą udział zespoły z Południowej Wielkopolski. Wystąpią zespoły: z powiatu kaliskiego „Cekowianki”, Brzezinianki”  i Janina Plichta, „Korzeniewianki”, „Ale Babki” z Kościelca, Liskowianie”, a także „Biadkowianki” i „Lutogniewiacy” spod Krotoszyna, a z ostrowskiego: Zespół z Kociny i „Głogowianie”. Na targach sztuki ludowej – hafciarstwo i koronkarstwo, papierowe ozdoby i rzeźba w drewnie. Na koniec 20-lecie Zespołu Śpiewaczego „Cekowianki” i festyn rodzinny.

PROGRAM EF 22 Ceków

 

Estrada Folkloru to najważniejsze spotkanie z kulturą tradycyjną Południowej Wielkopolski.

Plakat Estrad Folkloru 2022 zaprojektował Krzysztof Rospondek. Scenografię przygotował Tomasz Sadło z CKiS w Kalisza.

Zapraszają:
Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu
Gminne Centrum Kultury Sportu i Rekreacji w Cekowie-Kolonii

 

Partner medialny: radioCENTRUM_106.4  

Więcej na:

www.facebook.com/Centrum-Kultury-i-Sztuki-w-Kaliszu

www.facebook.com/Folklor-południowej-Wielkopolski

 

 

WSTĘP WOLNY!


Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.


Dofinansowano ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego.