Estrady Folkloru 2022

Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu zaprasza na trzy Estrady Folkloru 2022: w Cekowie, w Żegocinie i w Choczu. Estrady Folkloru to plenerowe koncerty zespołów regionalnych połączone z targami sztuki ludowej, organizowane od lat 70. w małych, ciekawych kulturalnie miejscowościach Ziemi Kaliskiej. Podczas Estrad zaprezentuje się ponad 30 zespołów i kapel ludowych z Południowej Wielkopolski oraz kilkunastu regionalnych twórców ludowych.

[Od: Nd. 19.06.]
Bilety: wstęp wolny

Estrady Folkloru to plenerowe koncerty zespołów regionalnych połączone z targami sztuki ludowej, organizowane od lat 70. w małych, ciekawych kulturalnie miejscowościach Ziemi Kaliskiej. W 2022 roku w okresie letnim odbędą się trzy Estrady Folkloru zaplanowane: w Cekowie (powiat kaliski), w Żegocinie i w Choczu (powiat pleszewski), także z udziałem zespołów z zagranicy. Współorganizatorami imprez będą ośrodki kultury z tych miejscowości. Podczas Estrad zaprezentuje się ponad 30 zespołów i kapel ludowych z Południowej Wielkopolski oraz regionalni twórcy ludowi.

Ceków

powiat kaliski

19 czerwca godz. 15:00

plac przy OSP

 

Żegocin

powiat pleszewski

2 lipca godz. 16:00

plac przy Ośrodku Kultury

 

Chocz

powiat pleszewski

20 sierpnia godz. 15:00

plac przy szkole

 

Estrada Folkloru to najważniejsze spotkanie z kulturą tradycyjną Południowej Wielkopolski.

Plakat Estrad Folkloru 2022 zaprojektował Krzysztof Rospondek. Scenografię przygotował Tomasz Sadło z CKiS w Kalisza.

 

plakat estrada folkloru 2022

plakat estrada folkloru 2022


Organizator: Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu

Współorganizatorzy: Gminne Centrum Kultury Sportu i Rekreacji w Cekowie-Kolonii, Ośrodek Kultury w Żegocinie i Stowarzyszenie Miłośników Kultury Ludowej w Potarzycy, Gminny Ośrodek Kultury w Choczu


Dofinansowano ze środków Ministra Kultury Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.
logoMKiDN_kolor


Dofinansowano ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

logo UMWW


Partner medialny Radio Centrum                                                   

 

Partner Wydarzenia: Stowarzyszenie Autorów ZAiKS     zaiks