Galeria w Hallu. Michał Kwiatkowski „Granice Perspektyw”

To najnowsza wystawa „Galerii w Hallu” Centrum Kultury i Sztuki. Autorem prac jest kaliszanin – Michał Kwiatkowski. Jej ekspozycja do 28 maja.

[Wernisaż: Śr. 26.04.] Potrwa do: Nd. 28.05.

Michał Kwiatkowski dotychczas prezentował swoje prace na wystawach w Pradze, Porto, Kudowie Zdrój i Wrocławiu. Po raz pierwszy pokazuje je w rodzinnym mieście, do którego wrócił nie od razu po studiach. Wcześniej związany był (i jest nadal) m.in. z międzynarodową platformą artystyczną, teatralno-muzyczną, pod nazwą Flying Freedom Festival.

W „Galerii w Hallu” oglądamy jego najnowszy cykl „Granice perspektyw” – surrealistyczne kreacje bazujące na drastycznej, czasami niemożliwej perspektywie. „Zawsze uwielbiałem surrealizm, ale też zawsze lubiłem geometrię i chciałem się nią bawić, więc wreszcie mam okazję” – przyznaje Michał.

Autor pokazuje, że poprzez zabawę kreską, światłocieniem i punktami zbiegu każdy może przekonać się, czy oraz gdzie są tytułowe granice perspektyw. Są to zatem prace oparte na poszukiwaniu, „…na działaniach z linią, z kreską, ciągłym poszukiwaniu, co jeszcze mogę zrobić, kiedy zestawię kilka punktów zbiegu, co jeszcze mogę wydobyć, łącząc czasami perspektywę z anatomią” – dodaje artysta.

Na wystawę Michała Kwiatkowskiego składa się około 20 prac, w większości rysunków wykonanych tuszem i piórem. Są też trzy litografie zrealizowane jeszcze podczas studiów na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Na co dzień ten 30-letni artysta jest grafikiem w wydawnictwie książek dla dzieci, ale po godzinach, jak widać, bardzo pracowicie przesuwa granice perspektyw.