Galeria w Hallu. „Pyzdry” – wystawa poplenerowa uczniów Liceum Plastycznego im. T. Kulisiewicza w Kaliszu.

Zapraszamy na kolejną wystawę do Galerii w Halu. Tym razem oglądać będziemy prace uczniów Liceum Plastycznego im. T. Kulisiewicza w Kaliszu.

[Wernisaż: Śr. 27.03.] Potrwa do: Nd. 07.04.

wernisaż: 27.03.2019, godz.12.00
wystawa czynna: 27.03.-7.04.2019

Wystawa jest efektem pracy uczniów Liceum Plastycznego im. T. Kulisiewicza w Kaliszu. Młodzi artyści wzięli udział w plenerze rysunkowo-malarskim, w urokliwej miejscowości położonej nad rozlewiskiem rzeki Warty w powiecie wrzesińskim, w Pyzdrach. Plener, organizowany przez szkołę w ramach realizowanego kształcenia, odbył się dwukrotnie. Po raz pierwszy w 2017 roku – klasa wychowawcza mgr Iwony Marcinkowskiej, pod opieką artystyczną mgr Izabeli Symanowicz. W 2018 roku do Pyzdr pojechała klasa wychowawcza mgr Marcina Gaja, pod opieką artystyczną mgr Ewy Ratajczyk i mgr Włodzimierza Ćwira. Podsumowaniem każdego z plenerów była wystawa poplenerowa w Pyzdrach.
Pyzdry i okolice to wyjątkowe miejsce. Każdy zakątek jest gotową inspiracją do powstania dzieła sztuki. Splendoru i blasku Pyzdrom dodaje bliskość wody oraz zabytkowa architektura miasteczka, a także historyczne wydarzenia związane z tą miejscowością. Uczniowie LP na plenerach mieli za zadanie wykonać prace rysunkowo-malarskie, ale najważniejszym z nich było stworzenie obrazu na płótnie w technice akrylowo-olejnej.
To właśnie te prace zostaną zaprezentowane w Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu na wernisażu w dniu 27 marca 2019 roku (wystawa do 07.04.2019 r.).
Wystawa, którą zatytułowano „Pyzdry” stanowi jedno z wielu wydarzeń artystycznych, które Liceum Plastyczne im. Tadeusza Kulisiewicza organizuje w tym roku ramach obchodów ROKU KULISIEWICZA, ogłoszonego z uwagi na 120-lecie urodzin tego kaliskiego artysty.