Galeria w Hallu. Wojciech Sternak – Podwójna droga. Od Baraniej Góry na Hel.

Zapraszamy na kolejna wystawę do Galerii w Hallu. Tym razem fotografia Wojciecha Sternaka.

[Wernisaż: Śr. 10.04.] Potrwa do: Nd. 05.05.

wernisaż 10.04.2019, godz. 18.00
wystawa czynna: 10.04-5.05.2019

Wojciech Sternak – fotograf i kulturoznawca. W 2006 roku wydał pierwszy polski album o katastrofie czarnobylskiej „Cień Czarnobyla”. W 2013 roku zaprezentował w PME w Warszawie dokumentalny projekt „Dopóki. Wisła” opowiadający o Polsce z perspektywy naszej największej rzeki. Od 2014 tworzy wielowątkowy cykl badający wzajemne wpływy podróży i fotografowania. Adiunkt w Katedrze Fotografii i Genologii Dziennikarskiej na Uniwersytecie Warszawskim, Dyrektor Studium Fotografii ZPAF. Autor tekstów o fotografii oraz wystaw indywidualnych i zbiorowych, czasem kurator.

„Nasza największa rzeka – Wisła stanowi geograficzny szkielet naszego kraju. Nie chcąc oglądać jej tylko z brzegu, postanowiłem przepłynąć ją od źródeł, aż po ujście do Bałtyku. Te 1047 km trasy prezentuję w formie 21 zdjęć o formacie 100x100cm. Koniec podróży zawsze daje ulgę, ale najczęściej pozostawia również pewien niedosyt.
Pięć lat później wyruszyłem w słoneczny listopadowy poranek szlakiem pradawnych mielizn przecinających w prostej linii okolice Gdyni ze środkiem półwyspu helskiego. Łączone „na ostro” rozległe panoramy podkreślają drżenie zmarzniętych dłoni, bogactwo szczegółów muszli, kamyków i wodorostów, lecz przede wszystkim bezkres widnokręgu, gdy kroczysz po wodzie środkiem zatoki.”