Galeria w Holu. Dorota Sandecka „Profuzja zdarzeń”

Zapraszamy na wystawę malarstwa Doroty Sandeckiej.

[Wernisaż: Śr. 13.10.] Potrwa do: Nd. 14.11.

wernisaż 13.10.2021, godz.18.00

wystawa czynna 13.10.2021-14.11.2021

Dorota Sandecka urodziła się w 1966 roku w Warszawie. W 1986 roku ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych. W 2007 roku rozpoczęła Studia I stopnia na Wydziale Malarstwa Wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych. Dyplom z malarstwa uzyskała w 2011 roku w pracowni profesora Leszka Mickosia, a w lutym 2013 roku obroniła tytuł Magistra Sztuki.

Od 1993 roku mieszka i tworzy w Ostrowie Wielkopolskim. Od wielu lat zajmuje się malarstwem i grafiką, projektowaniem graficznym, fotografią i sztuką nowych mediów.

Uczestniczy w plenerach , w wystawach zbiorowych i indywidualnych, a prace autorki znajdują się w wielu zbiorach w Polsce i za granicą.

Zdobyła Laur Kultury 2019 Starosty Ostrowskiego za wyobraźnię i konsekwencję w artystycznym wyrażaniu emocji.

Swoje obrazy buduję nakładając farbę warstwa po warstwie, tworząc zbitki abstrakcyjnych form, a następnie zagłębiam się w strukturach koloru, zbieram warstwy i w procesie pozornej destrukcji poddaje je ciągłym przekształceniom i deformacjom.

Punktem wyjścia do powstania prac są najczęściej proste, na pozór brzydkie fragmenty rzeczywistości: kawałki zardzewiałej blachy, zbutwiałej deski, stare mury na których ślady malowideł łączą się z fragmentami odkrytej, chropowatej ściany w doskonałą całość.

Moja twórczość to ciągłe eksperymenty z mediami i podłożem,  poszukiwania swoistej gęstości materii, faktury i koloru, próba zderzenia prostych, pozornie abstrakcyjnych form, które mają nasuwać skojarzenia realnie istniejących bytów w rzeczywistym świecie.

Interesuje mnie przemijanie, postępujący rozkład, który pozwala ewoluować formom i nadaje nowe znaczenie istnieniom.

Dorota Sandecka