Jesienne konsultacje etnomuzykologiczne dla zespołów ludowych

Ostatnie w tym roku spotkania zespołów ludowych z etnomuzykologiem, specjalistą od folkloru wielkopolskiego - odbędą się 18 listopada. Konsultacji etnomuzykologicznych udzieli dr Arleta Nawrocka-Wysocka z Instytutu Sztuki PAN w Warszawie, zajmująca się m.in. nagraniami archiwalnymi dra Jarosława Lisakowskiego. Konsultacje będą miały miejsce w Korzeniewie i w kilku innych miejscowościach powiatu kaliskiego.

[Od: So. 18.11.]

Konsultacje odbędą się m.in. dla Zespołu Śpiewaczego „Korzeniewianki” z gminy Mycielin. Śpiewaczki, laureatki I nagrody na tegorocznym przeglądzie wojewódzkim w Dziekanowicach, przygotowują repertuar, aby wystąpić w 52. Ogólnopolskim Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym w czerwcu 2018 roku. Z kolei dwa inne zespoły folklorystyczne „Kalina” z Blizanowa i „Piwonice” z Kalisza przygotowują swój repertuar do uczestniczenia w Biesiadzie Folkloru Ziemi Kaliskiej 2018 w Brzezinach.

Korzeniewianki

Korzeniewianki

Podsumowanie dokonań festiwalu wojewódzkiego będzie z kolei tematem spotkania 6 zespołów śpiewaczych z Ziemi Krotoszyńskiej z Anną Gałczyńską, instruktorem ds. dziedzictwa kulturowego z CKiS w Kaliszu, które odbędzie się 9 listopada w Krotoszynie.

Konsultacje organizowane w 2017 roku przez CKiS w Kaliszu odbywają się w ramach projektu Przeszłość dla przyszłości – ciąg dalszyDokumentacja i popularyzacja kultury tradycyjnej Ziemi Kaliskiej – który uzyskał dofinansowanie MKiDN i Województwa Wielkopolskiego, a w pozostałej części jest finansowany z budżetu CKiS w Kaliszu.