Karol Wójcicki „Z głową w gwiazdach” – wykład o astrofotografii

Galeria Bezdomna oraz Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu zapraszają na wykład Karola Wójcickiego, twórcy popularnego kanału „Z głową w gwiazdach”. Znany popularyzator wiedzy o astronomii opowie o kulisach fotografowania galaktyk, korony Słonecznej oraz takich zjawisk jak zaćmienia Słońca i Księżyca, tranzytów planet i wielu innych obserwacji na niebie.

[Od: Śr. 26.10.]
Bilety: wstęp wolny, sala studio

Karol Wójcicki
Pasjonat nocnego nieba, popularyzator astronomii, dziennikarz naukowy, prezenter telewizyjny. Twórca największego w Polsce astronomicznego fanpage „Z głową w gwiazdach” na Facebooku.
Przemierza świat w poszukiwaniu najpiękniejszych zjawisk astronomicznych, takich jak całkowite zaćmienia Słońca czy zorza polarna. Przynajmniej jedną noc w miesiącu spędza pod najciemniejszym, bieszczadzkim niebem fotografując Drogę Mleczną. Jednocześnie uwielbia leżeć na tarasie u siebie w domu, wypatrując sypiących z nieba meteorów.
Z zarażania swoją astronomiczną pasją innych uczynił sposób na życie. Zorganizował największe na świecie wspólne obserwacje nocnego nieba (ponad 12 tys. osób) oraz wiele innych imprez popularnonaukowych. Częsty gość programów telewizyjnych i radiowych.
Współpracownik Gazety Wyborczej. Prowadził programy popularnonaukowe na antenie Discovery Science i TVN Turbo. Nauczyciel astronomii w szkole podstawowej Eureka.
W latach 2008-2016 związany z Centrum Nauki Kopernik.
Laureat nagrody Popularyzator Nauki 2015 przyznawanej przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Polską Agencję Prasową.