Koncert Świąteczny Chóru Dziewczęcego Skowronki

Dziewczęca wrażliwość, delikatność oraz miękkość brzmienia kształtujących się głosów, a także perfekcja wykonania, nienaganna emisja, młodzieńcza pasja i radość z obcowania z muzyką – oto wrażenia, którym nie sposób się oprzeć słuchając śpiewu najstarszego i najbardziej utytułowanego chóru dziewczęcego w Europie. Zapraszamy na koncert Chóru Dziewczęcego „Skowronki”.

[Od: So. 21.12.]
Bilety: sala widowiskowa, wstęp wolny, 0,00 zł
  1. Chór Dziewczęcy Skowronki jest jednym z najlepszych zespołów dziewczęcych w Polsce i na świecie, laureatem pierwszych nagród w aż ośmiu europejskich konkursach chóralnych i najbardziej prestiżowego polskiego trofeum – Złotej Lutni Ogólnopolskiego Turnieju Legnica Cantat.
    SKOWRONKI mogą poszczycić się najdłuższą tradycją wśród chórów dziecięcych – już 69 lat koncertują na estradach Polski, USA, Japonii, Austrii, Belgii, Holandii, Wielkiej Brytanii, Francji, Hiszpanii, Włoch, Czech, Węgier, Słowenii, Rumunii, Danii, Szwecji, Rosji, Litwy i Łotwy. Od początku swojego istnienia chór jest związany z Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu.
    Dyrektorem artystycznym i dyrygentem chóru jest Alicja Szeluga.
    W repertuarze zespołu znajdują się utwory kompozytorów wszystkich epok, nierzadko dzieła skomponowane specjalnie dla chóru lub utwory mniej znane, a odkrywane przez niego dla szerokiej publiczności.
    Chór regularnie współpracuje z Filharmonią Poznańską, nagrywa dla radia i telewizji, jest też gościem wielu renomowanych festiwali, m. in. Międzynarodowego Festiwalu Wratislavia Cantans. Koncerty SKOWRONKÓW, wzbogacane elementami choreograficznymi są za każdym razem spotkaniem z muzyką wykonywaną na najwyższym poziomie, a w pamięci słuchaczy pozostawiają niezapomniane wrażenia.
Skowronki w Carnegie Hall Nowy York, grudzień 2015

Skowronki w Carnegie Hall Nowy York, grudzień 2015

W grudniu 2015 roku chór wystąpił na deskach nowojorskiej Carnegie Hall, osiągając spektakularny sukces. Podczas tournée SKOWRONKI wystąpiły również w siedzibie ONZ, w Konsulacie Generalnym RP i na Uniwersytecie w Connecticut.
Chór Dziewczęcy SKOWRONKI jest organizatorem Trilllme Festival, Międzynarodowego Festiwalu Chórów Dziewczęcych, który od 2014 roku co dwa lata odbywa się w Poznaniu. Wszystkie edycje festiwalu (2014, 2016, 2018) były objęte honorowym patronatem Pani Elżbiety Pendereckiej.

Chór Skowronki