Koncert kameralny „W świecie opery i muzyki Chopina” ODWOŁANY

Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu zaprasza do Pałacu Myśliwskiego Książąt Radziwiłłów w Antoninie na nastrojowy koncert kameralny. Usłyszymy najpiękniejsze arie operowe i utwory Fryderyka Chopina. W romantyczny świat muzyki zabiorą nas Daria Stachowicz - sopran i Robert Adamczak fortepian.

[Od: Nd. 11.12.]
Bilety: Sprzedaż biletów od 21 października 2022, kasa CKiS w Kaliszu i Antoninie oraz online

Z przykrością informujemy, że koncert został odwołany z przyczyn niezależnych od Organizatora.  Zwracamy pieniądze za bilety.

 

Daria Stachowicz – sopran
Robert Adamczak – fortepian

 

W programie:

Giacomo Puccini – aria Musetty Quando me’n vo’ z opery La Bohème

Giacomo Puccini – aria Mimì Sì. Mi chiamano Mimì z opery La Bohème

Giacomo Puccini – aria Lauretty O mio babbino caro z opery Gianni Schicchi

Alfons Szczerbiński – Chanson sans paroles e-moll op. 3 nr 3

Alfons Szczerbiński – Mazurek cis-moll

Giuseppe Verdi – rec. i aria Violetty É strano… Sempre libera z opery La Traviata

****

Fryderyk Chopin – Życzenie 

Fryderyk Chopin – Piosnka litewska 

Fryderyk Chopin – Śliczny chłopiec

Fryderyk Chopin – Scherzo b-moll op. 31 

****

Imre Kálmán – czardasz Hrabiny Maricy Gdy cygańska piosnka płacze 

Franz Lehár – Meine Lippen, sie küssen so heiß

Adolphe Adam – O holy night 

* Organizator zastrzega sobie możliwość zmian w programie. Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu nie zapewnia transportu na koncert.

Prowadzenie koncertu: Krystyna Pietranek-Kulis


Daria Stachowicz jest absolwentką Wydziału Wokalnego Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu w klasie śpiewu solowego prof. Danuty Paziuk-Zipser oraz dr hab. Aleksandry Kubas-Kruk. Ukończyła także Wydział Edukacji Muzycznej, Chóralistyki i Muzyki Kościelnej tejże Akademii. Jest również absolwentką Zespołu Szkół Muzycznych im. Krzysztofa Komedy-Trzcińskiego w Ostrowie Wielkopolskim w klasie fortepianu mgr Iwony Nowosad.
Jest laureatką III nagrody podczas VII Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Rudolfa Petraka w Žilinie na Słowacji, uczestniczką finałowych etapów 35.Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Hansa Gabora Belvedere w Kapsztadzie w Republice Południowej Afryki. W październiku 2021 roku zdobyła II wyróżnienie oraz nagrodę specjalną Stowarzyszenia Artem Docenti podczas III Międzynarodowego Konkursu Wokalnego Viva Calisia w Kaliszu.
Swoje umiejętności wokalne rozwijała także, pracując z tak znakomitymi artystami i profesorami jak Monika Cichocka, Jolanta Żmurko, Piotr Łykowski, Francesco Bottigliero, Ewa Iżykowska, Ella Susmanek, Ingrid Kremling, Teresa Żylis-Gara, Izabela Kłosińska oraz Jagna Sokorska.
W sezonie 2015/16 była artystką Chóru Narodowego Forum Muzyki. Współpracowała z tak znamienitymi dyrygentami jak m. in. Lionel Sow, Giancarlo Guerrero, Tadeusz Zathey, Andrzej Kosendiak, Agnieszka Franków-Żelazny, Marcin Sompoliński, Przemysław Stanisławski, Tadeusz Wicherek, Giovanni Antonini, Ádám Fischer, José Maria Florêncio, Werner Pfaff. Występowała z tak wspaniałymi orkiestrami jak Budapest Festival Orchestra, Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia, Orkiestra Symfoniczna Filharmonii w Szczecinie, Wrocławska Orkiestra Barokowa oraz Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Kaliskiej.
Brała udział w wielu festiwalach, m. in. Wratislavia Cantans, Festiwal Moniuszkowski, Music Game Festival, Klara Festiwal, Festiwal Ludwiga van Beethovena.
Obecnie koncertuje, prowadzi działalność pedagogiczną w zakresie nauczania śpiewu solowego oraz organizuje kursy wokalne.


Robert Adamczak, profesor Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (Wydział Pedagogiczno-Artystyczny w Kaliszu), doktor habilitowany sztuki muzycznej, nauczyciel Zespołu Szkół Muzycznych im. Krzysztofa-Komedy Trzcińskiego w Ostrowie Wielkopolskim. Za działalność i osiągnięcia artystyczne oraz twórczy wkład w rozwój kultury polskiej został wyróżniony odznaką honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej” nadaną przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Rzeczypospolitej Polskiej (2014). Otrzymał Nagrodę Rektora UAM w Poznaniu (2017, 2020) oraz Nagrodę Starosty Ostrowskiego (2010, 2017).
Absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu w klasie fortepianu Witolda Witkowskiego. Ukończył również Podyplomowe Studium Mistrzowskie pod kierunkiem prof. Waldemara Andrzejewskiego w Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu.
Koncertuje solowo i w zespołach kameralnych w kraju i za granicą (m.in. USA, Chiny, Francja, Hiszpania, Włochy, Turcja, Cypr, Szwajcaria, Serbia, Słowacja, Niemcy, Ukraina). Wykonuje utwory od baroku po współczesność. Nagrał płytę CD zawierającą utwory fortepianowe nieznanego kompozytora polskiego, żyjącego w XIX wieku – Alfonsa Szczerbińskiego.


KRYSTYNA PIETRANEK – KULIS – prowadzenie koncertu

Absolwentka PWSM w Łodzi. Dziennikarka radiowa i prasowa, popularyzatorka i animatorka życia muzycznego, autorka i współautorka książek o wybitnych postaciach ze świata muzyki, m.in. kompozytora Andrzeja Hundziaka i prof.Zygmunta Gzelli. Zasiada w gremiach jurorskich konkursów i przeglądów muzycznych. Zajmuje się działalnością prezenterską na festiwalach muzyki klasycznej i konfrontacjach sztuki estradowej oraz w koncertach filharmonicznych. Należy do najwierniejszych przyjaciół Antonina, gdzie od 36 lat prowadzi i relacjonuje w mediach koncerty Międzynarodowego Festiwalu „Chopin w barwach jesieni” oraz w minionych latach cykle koncertowe „Letniego Festiwalu Muzycznego”. Jako recenzent muzyczny i publicystka współpracowała m.in. z czasopismami: „ Odgłosy”, „Kultura i Biznes”, „Kalejdoskop Łódzki”, „Ruch Muzyczny”, „Chopin w świecie” , komentowała różne wydarzenia muzyczne w programach Radia i Telewizji Polskiej. W Radiu Łódź pełniła kolejno funkcje: Kierownika Redakcji Nagrań PR i TV, Kierownika Redakcji Orkiestry PR i TV w Łodzi p.d. H. Debicha oraz szefa Działu Muzycznego. Dzięki popularyzatorsko – edukacyjnej audycji „Lista Przebojów Muzyki Poważnej” udało jej się pozyskać wielu melomanów dla teatrów muzycznych i filharmonii. W latach 70-80 bardzo aktywnie współpracowała z Wytwórnią Filmów Fabularnych w Łodzi oprawiając muzycznie wiele pełnometrażowych obrazów oraz seriali telewizyjnych. Od r.2004 do związana z Filharmonią Łódzką im. A. Rubinsteina, gdzie do roku 2013 pełniła funkcję kierownika Działu Organizacji Widowni i Koncertów Kameralnych . Aktualnie prowadzi Artystyczną Agencję pod nazwą „CODA” ;w ramach tej działalności tworzy autorskie koncerty i cykle koncertowe, m.in. do roku 2019 Międzynarodowy Festiwal „Muzyka w XVI-wiecznej Kolegiacie” w Łasku.