Koncert THE KLENCZON EXPERIENCE

The Klenczon Experience to ogromna dawka beatowej energii w aranżach lat 60-tych gwarantująca niezapomniane przeżycia i wspomnienia muzyczne! Usłyszymy największe przeboje Krzysztofa Klenczona i Czerwonych Gitar. Zapraszamy serdecznie!

[Od: So. 25.01.]
Bilety: sala widowiskowa, bilet 50

 

Muzyka prezentowana na koncertach jest powrotem do brzmienia lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych . Zespół gra m.in. na oryginalniej gitarze Zenon Audition z 1961 roku, która charakteryzuje się unikatowym brzmieniem. Na takiej samej gitarze grał Krzysztof Klenczon.  Celem „The Klenczon Experience” jest propagowanie piosenek i osoby Krzysztofa Klenczona – podkreśla gitarzysta.

W trakcie koncertów „The Klenczon Experience” usłyszeć można piosenki Krzysztofa z okresu Czerwonych Gitar oraz późniejsze, z czasów Trzech Koron, zagrane ze szczególną dbałością o jakość i zachowanie klimatu lat sześćdziesiątych. Biorąc pod uwagę miłość Krzysztofa do Jimi’ego Hendrixa występ wypełnią również bardziej rockowe aranżacje, szczególnie w bloku kompozycji Trzech Koron. Wszystko to czyni „The Klenczon Experience” szczególną propozycją spośród wielu istniejących projektów muzycznych grających utwory Krzysztofa Klenczona i Czerwonych Gitar.

Skład

WOJCIECH HOFFMANN gitary i śpiew (TURBO, ex-CZERWONE GITARY)

AREK MALINOWSKI bas i śpiew (ex-CZERWONE GITARY)

DOMINIK PSZKIT gitary i śpiew

MARIUSZ BOBKOWSKI perkusja i śpiew (TURBO)

https://www.facebook.com/The-Klenczon-Experience-2007628412843801/

ZNANI O NAS

Podczas współpracy z Czerwonymi Gitarami Wojtek znakomicie nawiązywał swoją żywiołowością, dbałością o szczegóły i zachowaniem na scenie do początków tego zespołu, kiedy to Krzysztof był niekwestionowanym liderem grupy. Bardzo się cieszę, że to właśnie Wojtek ze swoim zespołem będzie kontynuował to, co mój mąż rozpoczął w latach sześćdziesiątych z Czerwonymi Gitarami i Trzema Koronami, przyczyniając się do utrwalania pamięci o Krzysztofie.

Alicja Klenczon

To więcej niż muzyczny projekt, bo znając wysokie umiejętności gitarowe Wojtka, jego wieloletni wkład w historię polskiej muzyki rozrywkowej oraz pasję w stosunku do osoby  Klenczona nie sposób będzie przejść obok tego obojętnie. Jestem przekonany, że fani beatu i polskiej muzyki lat sześćdziesiątych będą oszołomieni!

Jerzy Skrzypczyk (Czerwone Gitary)

 Wojciech Hoffman

Współtwórca megahitu „Dorosłe dzieci” oraz jeden z najlepszych polskich gitarzystów w hołdzie swojemu idolowi postanowił stworzyć grupę muzyczną grającą piosenki Krzysztofa Klenczona. Do współpracy zaprosił Mariusza Bobkowskiego z Turbo, Dominika Pszkita oraz Arkadiusza Malinowskiego, z którym przez kilka lat występował w macierzystym zespole

O sobie

dla mnie wszystko zaczęło się od powstania Czerwonych Gitar. Ten zespół spowodował to, że jestem dzisiaj gitarzystą, muzykiem i kompozytorem. Charyzma Klenczona i jego podejście do rock and rolla to cechy bardzo mi bliskie i dlatego w podziękowaniu Krzyśkowi postanowiłem stworzyć „The Klenczon Experience”. Piosenki Krzyśka są ponadczasowe, wiele z nich stało się wielkimi przebojami i są znane do dzisiaj. Wszyscy pamiętamy niezwykle piękne utwory takie jak poświęcony ojcu „Biały krzyż”  czy „Wróćmy na jeziora” i „Kwiaty we włosach”.  Pisał on też piosenki pogodniejsze.  „Powiedz stary gdzieś ty był” albo „Nikt na świecie nie wie”, to kompozycje idealnie oddające nastrój tamtejszej epoki. Moje duchowe powiązanie z Krzysztofem jest tym większe, że przez trzy lata grałem na jego pozycji w Czerwonych Gitar i jestem w posiadaniu gitar, na jakich Krzysztof Klenczon grał w tym zespole.

Wojciech Hoffmann