Krystyna Prońko Trio – koncert świąteczny. KONCERT ODWOŁANY.

KONCERT ODWOŁANY

[Od: So. 18.12.]
Bilety: 90,00 - ulgowy dla osób posiadających Unijny Certyfikat COVID; normalny - 92,00

 

Kasa zwraca pieniądze za zakupione bilety.

Kontakt:

Kasa CKiS: 62 765 25 52

Kasa czynna od 15:00 do 21:00


Krystyna Prońko jest absolwentką Akademii Muzycznej Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Katowicach (dyplom 1979 z nagrodą rektorską ówczesnego Rektora Henryka Góreckiego).
Pracę artystyczną, amatorsko, rozpoczęła od rodzinnego zespołu „Refleks”, w którym grali jej bracia  – Piotr na saksofonie i Wojtek na gitarze basowej oraz skrzyknięci, muzykujący koledzy z Gorzowa Wlkp. Z tym zespołem była nagradzana na Festiwalu Awangardy Bitowej w Kaliszu w 1968 i 1969 r.
Po rozpadzie zespołu w 1970 r. otrzymała zaproszenie do pracy w chórku towarzyszącym Czesławowi Niemenowi. Ta współpraca była znakomitym wprowadzeniem do show businessu w Polsce w latach siedemdziesiątych XX wieku. Wkrótce, głównie na trasach zagranicznych do byłego Związku Radzieckiego, śpiewała w chórkach ze Skaldami i Czerwonymi Gitarami.
Po usamodzielnieniu się rozpoczęła współpracę z Januszem Komanem i zespołem Koman Band, z którym dokonała wielu nagrań radiowych, płytowych, programów TV. W latach siedemdziesiątych (w byłym NRD) nagrywała z orkiestrą Big Band Guntera Golasha w Berlinie. W kraju współpracowała z Orkiestrą Studia Jazzowego.

Jest wielokrotną laureatką Festiwalu Opolskiego. Jako gość brała udział w Festiwalu w Sopocie, w Festiwalu Jazz Jamboree, a także w wielu festiwalach i koncertowych trasach zagranicznych w tym w USA, byłym NRD, byłej Czechosłowacji , byłego ZSSR i Szwecji. W latach 90’tych prowadziła autorskie audycje radiowe i telewizyjne. Od 1991 r. prowadzi firmę P. M. Krystyna Prońko , której celem jest kontynuacja pracy artystycznej pod własnym szyldem oraz wydawnictwo, w którym ukazało się wiele samodzielnie wydanych płyt. W latach 2000 – 2010 prowadziła klasę śpiewu na UMCS w Lublinie.
W swym dorobku ma niezaprzeczalne polskie hity – „Deszcz w Cisnej”, „Jesteś lekiem na całe zło”, „Małe tęsknoty”, „Złość”, „Poranne łzy” czy „Papierowe ptaki”. Jej dyskografia obejmuje zarówno LP, CD jak i DVD w tym dwie złote płyty LP („Kolęda Nocka”1981- Pronit SLP 4017 , Krystyna Prońko 1983-Pronit M004). Z równą łatwością śpiewa pop jak i standardy jazzowe. Lubi mieszać ze sobą gatunki muzyczne (czego wyrazem jest płyta  „Lubię specjalne okazje” wydana w czerwcu 2020 r.), bo jak mówi „nużące jest śpiewanie ciągle tego samego”. Na pytanie „jak by określiła tę muzykę, którą wykonuje” – odpowiada:

ani to pop, ani rock, ani to jazz, ani piosenka literacka. Moje śpiewanie i piosenki to po prostu współczesna muzyka rozrywkowa. A jeśli ktoś koniecznie chce to szufladkować, to niech nazywa to – styl ”jazzy”(nie mylić z jazz ’em) Krystyny Prońko.

W październiku 2008 otrzymała z rąk Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego srebrny medal GLORIA ARTIS, a w 2019,  z rąk Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej – Medal Stulecia Odzyskania Niepodległości.
Obecnie pracuje z pięcioosobowym zespołem muzyków, w składzie TRIO lub w duecie z pianistą.  Często występuje z recitalami, w których towarzyszy jej Big Band.

 


DZIAŁAMY DALEJ! - WPROWADZAMY NOWY RODZAJ BILETU ULGOWEGO dla osób posiadających Unijny Certyfikat COVID!

Zasady uczestnictwa w koncercie.

  1. Warunkiem uczestnictwa w wydarzeniu kulturalnym jest nabycie biletu.
  2. Wprowadza się do sprzedaży dwa rodzaje biletów:
    • bilety ulgowe – dla osób posiadających Unijny Certyfikat COVID (wersja papierowa lub w aplikacji mObywatel);
    • bilety standardowe – dla osób nieposiadających Unijnego Certyfikatu COVID.
  3. Bilet należy okazać obsłudze przed wstępem. Osoba, która nabyła bilet ulgowy jest zobowiązana do okazania wraz z biletem dowodu osobistego oraz Unijnego Certyfikatu COVID. Obsługa potwierdza autentyczność okazanego dokumentu Unijnego Certyfikatu COVID porównując dane z danymi z dowodu osobistego lub skanując kod QR i porównując dane z państwowej bazy danych z danymi z dowodu osobistego. Nieokazanie Unijnego Certyfikatu COVID uniemożliwia wstęp.
  4. Uczestniczący w wydarzeniu kulturalnym są zobowiązani do realizowania nakazu zakrywania ust i nosa przy pomocy maseczki, z wyjątkiem osób zwolnionych z tego obowiązku przez obowiązujące przepisy prawa.
  5. Powyższe zasady uczestnictwa mogą ulec zmianie w wypadku zmiany obowiązujących przepisów prawa w związku z wystąpieniem stanu epidemii.

Sprawdź więcej informacji, dlaczego wprowadzamy nowy rodzaj biletu ulgowego.

Kontakt:

Kasa CKiS: 62 765 25 52

Sekretariat CKiS: 62 765 25 01