
Estrada Folkloru 2018
w ramach 21. Międzynarodowych Spotkań Folklorystycznych
ŻEGOCIN koło Pleszewa
sobota 30 czerwca 2018, godz. 18:00
plac przy Ośrodku Kultury
To już druga z sześciu zaplanowanych w tym roku Estrad Folkloru. W Żegocinie zagrają i zatańczą zespoły ludowe z Serbii, z Węgier, z Bułgarii i ze Słowacji oraz z Południowej Wielkopolski: Żegocinianie, Snutki z Potarzycy, Kosynierzy z Jankowa Przygodzkiego i Łagiewniczanie.
Spotkamy się także z twórcami ludowymi podczas warsztatów i targów sztuki ludowej. Targi Żegocin18
Targi i Warsztaty Sztuki Ludowej
30 czerwca 2018, godz. 17.00-21.00
- Daniela Krawczyńska – HAFT SNUTKA (Golina, pow. jarociński) WARSZTATY
- Zofia Talarowska – HAFT SNUTKA (Golina, pow. jarociński)
- Hanna Bartkowiak – HAFT SNUTKA (Jarocin)
- Danuta Wróbel – HAFT (Golina, pow. jarociński)
- Aleksandra Klimek – koronka FRYWOLITKA (Jarocin)
- Marianna Iwińska – RZEŹBA (Jabłków, pow. koniński) WARSZTATY
- Bogdan Osuch – RZEŹBA (Jarocin)
Weźmiemy udział w zabawie przy muzyce z różnych stron świata.
PROGRAM Koncert w Żegocinie
FOLDER 2018 folder a5 06-2018
Międzynarodowe Spotkania Folklorystyczne
weszły już na stałe do kalendarza imprez kulturalnych Ziemi Jarocińskiej. W tym roku, w ramach 21. edycji festiwalu, odbędą się cztery koncerty:
– w czwartek 28.06. o godz. 19.00 w Żerkowie w amfiteatrze
– w piątek 29.06. w Kotlinie o godz. 17.00 na placu koło Domu Kultury
– w sobotę 30.06. w Żegocinie o godz. 18.00 koło Ośrodka Kultury
– w niedzielę 1.07. w Jarocinie o godz. 17.00 w parku, w razie niepogody w JOK-u
W tym roku zaprezentuje się 13 zespołów, po jednym z Serbii, Węgier, Bułgarii i Słowacji oraz 9 zespołów polskich z Wielkopolski.
W dotychczasowych edycjach naszych spotkań z folklorem wzięły udział 93 zespoły, w tym 54 z zagranicy. Gościliśmy już grupy z: Czech, Słowacji, Węgier, Bułgarii, Rumunii, Chorwacji, Macedonii, Bośni i Hercegowiny, Czarnogóry, Albanii, Grecji, Turcji, Włoch, Niemiec, Litwy, Łotwy, Estonii, Ukrainy, Mołdowy, Gruzji, Rosji, Słowenii, Serbii, Cypru i Hiszpanii. Funkcję gospodarza festiwalu pełnią zespoły „Snutki” i „Żegocinianie”.
Do Żegocina zapraszają:
Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu oraz:
Ośrodek Kultury w Żegocinie i Stowarzyszenie Miłośników Kultury Ludowej w Potarzycy
WSTĘP WOLNY!
Partner medialny: RADIO CENTRUM www.rc.fm
Estrady Folkloru 2018 odbywają się w ramach projektu CKiS w Kaliszu pn. „Grajcie skrzypce, grajcie basy. Dokumentacja i popularyzacja ludowych tradycji muzycznych Ziemi Kaliskiej” ze środków MKiDN oraz Województwa Wielkopolskiego.