Polski Dzień Bluesa – MISSION: BLUES

To już czwarta odsłona Polskiego Dnia Bluesa w CKiS. Tym razem zapraszamy na dwa koncerty - akustyczny i z "prądem". Wystąpią Bluesferajna z Kalisza i Outsider Blues z Przeworska (Podkarpacie). Impreza współorganizowana ze Stowarzyszeniem "Pro Kalisia".

[Od: Nd. 15.09.] [Od: Nd. 15.09.]
Bilety: sala widowiskowa, wstęp wolny, 0,00

MISSION: BLUES

Za nami 3 edycje Polskiego Dnia Bluesa w CKiS. Gościliśmy znakomite zespoły i za każdym razem proponowaliśmy inny muzyczny temat.

Po „LEGENDACH BLUESA”, „KOBIETACH BLUESA” i „MUZYKACH NIEPOKORNYCH” czas więc na kolejny muzyczny motyw – „MISSION: BLUES” i fascynację zespołów w Polsce tym właśnie rodzajem muzyki. 

PROGRAM

godz. 17.00 Bluesferajna koncert

godz. 18.15 Outsider Blues koncert

dołącz do nas na FB – Mission: Blues

Tych z Państwa, którzy mają więcej czasu zapraszamy już od godz. 16.00 – oprawa scenograficzna i muzyczna, bluesowy przed-koncertowy klimacik i nowo otwarta restauracja  ŁĄCZNIK KULINARNY


Bluesferajna

to duet w osobach Tomka „Starego” Hermana i Grzegorza „Olka Bluesa” Olejnika. Muzyka Bluesferajny wywodzi swoje korzenie z bluesa, a koncerty tego akustycznego duetu to zawsze mieszanka utworów stylistycznie różnych. Znajdzie się w nich miejsce dla ballady, rock’n’rolla, soulu i właśnie bluesa co powoduje, że podczas występu słuchacz nigdy się nie nudzi.

Na szczególną uwagę zasługuje zaś fakt, że Bluesferajna nie grywa standardów, a swoje koncerty opiera na własnych utworach. Teksty, niektóre bardzo liryczne, inne kabaretowe lub wręcz prześmiewcze, śpiewane zawsze po polsku to duży zbiór bardzo zgrabnie opowiedzianych historii w których nie jeden słuchacz odnajdzie kawałek własnego życiorysu. Zespół z powodzeniem już od ponad dziesięciu lat koncertuje na dużych i klubowych scenach całego kraju, wydał do tej pory dwie płyty.

https://www.facebook.com/Bluesferajna/

 


Outsider Blues 

to zespół założony w 2001 roku w Przeworsku przez Jacka Szpytmę i kolegów, którzy zafascynowani Bluesem a zwłaszcza jego chicagowską stylistyką zaadoptowali jego piękno do własnej twórczości czerpiąc z tej estetyki radość, szczerość, energię i taneczny puls. Do tej szlachetnej formuły dorzucili swoje nieszablonowe pomysły i tak już od 18 lat cieszą swoją muzyką liczne grona fanów na świecie i w powiecie. W 2009 roku nakładem wytwórni Flower Records ukazał się ich pierwszy album pt. „Outsider Blues”, który z marszu został dobrze przyjęty i oceniony przez rodzime środowisko bluesowe (recenzja poniżej). W maju 2013 r. roku światło dzienne ujrzał unikatowy krążek CD, sześcioosobowej formacji ELVIS.PL – „Live in Rzeszów”, zarejestrowany w studiu koncertowym Polskiego Radiu Rzeszów na którym to Outsiderzy zagrali incognito, towarzysząc królowi Rock’N’Rolla – Marcinowi „Elvisowi” Życzyńskiemu.

Niezależnie od szyldu pod jakim występują czynią to zawsze na wysokim profesjonalnym poziomie dlatego są chętnie zapraszani do współpracy oraz na prestiżowe festiwale nie stroniąc przy okazji od tak ważnego dla Bluesa klubowego grania. Co ciekawa w swojej artystycznej ekspansji nie ograniczają się tylko to promocji własnej marki bo jako Outsider Blues są pomysłodawcą i współorganizatorem własnego festiwalu pn. „Przeworsk Blues Festiwal”, który regularnie odbywa się od 2002 roku w zajeździe „Pastewnik” i z każdą kolejną odsłoną staje się coraz mocniejszą ofertą branżową. Godny podkreślenia jest też fakt, że wobec swojej publiczności Outsiderzy są zawsze eleganccy i szarmanccy a ich występy to gwarancja pełnej satysfakcji i dobrze zainwestowanego czasu.

https://www.facebook.com/Outsider-Blues-145983975474147/


W tym roku do organizacji Polskiego Dnia Bluesa

dołączyło Stowarzyszenie „Pro Kalisia”.