Ręce matki – spektakl teatru tańca

8 grudnia o godz. 18:00 zapraszamy na premierę spektaklu teatralno-tanecznego w reżyserii Anny Wytych-Wierzgacz. Projekt realizowany jest w ramach Stypendium Kulturalnego Prezydenta Miasta Kalisza..

[Od: Pt. 08.12.]
Bilety: sala widowiskowa, wstęp wolny (bezpłatne bilety do odbioru w kasie CKiS od 22 listopada), 0,00

„Ręce Matki”

projekt realizowany w ramach Stypendium Kulturalnego Prezydenta Miasta Kalisza.

To spektakl teatru tańca, inspirowany zwykłymi sytuacjami z życia matek i córek, układający się w całkiem niezwykły kolaż obrazów, rozmów i zdarzeń.

Inspiracje do powstania poszczególnych scen pochodzą z codzienności, miłości, zależności, legend kaliskich, muzyki, literatury pięknej,  przyrody i łączy elementy teatru dramatycznego oraz teatru tańca.

Koncepcja, choreografia, reżyseria: Anna Wytych-Wierzgacz

Współpraca: Małgorzata Kałędkiewicz

Matka / córka: Małgorzata Kałędkiewicz, Anna Wytych-Wierzgacz


Anna Wytych-Wierzgacz

tancerka, choreograf, pedagog, przez ponad 20 lat była związana z działającym w Kaliszu Teatrem Tańca Alter, studiowała taniec w Paryżu. Uczy w Instytucie Choreografii i Technik Tańca, na Akademii Muzycznej w Łodzi. oraz w Studium Animatorów Kultury w Kaliszu.

Małgorzata Kałędkiewicz

aktorka, reżyser, pedagog, ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Teatralną im. Ludwika Solskiego w Krakowie, Filia we Wrocławiu, z Teatrem im. Wojciecha Bogusławskiego jest związana od 2002 roku; tworzy projekty teatralne z dziećmi i młodzieżą, uczy w Studium Animatorów Kultury w Kaliszu.


Kasa CKiS czynna jest w godzinach 15:00 – 21:00